Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Már gyógyulófélben van a...

Már gyógyulófélben van a depresszióm?

Figyelt kérdés

Megpróbálom röviden leírni úgy,hogy érthető legyen.

Az elmúlt 3 évben elég rossz dolgok történtek velem,amiket nehezen viseltem.Soha életemben nem törtem meg(pedig nem volt valami örömteli gyerekkorom),de most igen.Nagyon magam alatt vagyok már kb 2 éve.Anyukám el akart küldeni dokihoz,viszont itt a környéken nincs normális tb-s orvos,itt a gyógyszeres kezelést szeretik.

Gyógyszerfüggő nem akarok lenni,magánrendelésre pedig nem tudok elmenni,mert nagyon drága.


Az elmúlt pár hónap alapján azt mondták,hogy kezdek a régi lenni és már nem látszom annyira letörtnek.Én pedig úgy érem,hogy most vagyok a legjobban szétcsúszva.Nem tudok koncentrálni,nem érdekel semmi,nem vagyok kitartó,nem érdekel szinte senkinek a társasága stb...Ez eddig is így volt,viszont most még rosszabbnak érzem.


Ez azért van,mert kezdek tényleg a régi lenni vagy csak megtanultam leplezni mennyire rosszul érzem magam?



2013. jún. 17. 21:18
 1/3 anonim ***** válasza:

A sok lelki bántás, a szomorúság hosszú távon kémiai nyomot hagy az agyunkban. Ez lenne a depresszió. Csak szakember tudja megállapítani, hogy ez az elváltozás milyen mértékű, igényel e gyógyszeres beavatkozást, vagy elég egy kis lelki segítség. Sajnos amire a beteg eljut a pszichiáterhez, már kell a gyógyszer. Ezért mondják tévesen, hogy a pszichiáter csak gyógyszert tud írni. De ez a mi hibánk is. Ahogy élünk, és csak halogatjuk a válozást. Aztán meg nem szedjük be a gyógyszert, mert mellékhatásai vannak.

Kérdező! a magánpszihiáter is gyógyszert ír. Arra mit mondasz?xyz

2013. jún. 17. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Igen,az is írhat.Viszont itt a közelben a rendeléseken rögtön gyógyszerrel kezdik kezelni az embereket.Nem egy ismerősömből csináltak gyógyszerfüggőt 20 éves korára.Én pedig nem szeretnék az lenni!
2013. jún. 17. 21:48
 3/3 anonim ***** válasza:

A pszichiáternek az a dolga, hogy gyógyszert írjon. Ha a pszichológus, vagy pszichiáter kapott terapeuta kiképzést is, akkor lesz pszichoterapeuta, vagyis alkalmas a pszichés kezelésre.

Pszichoterapeuta többnyire magánrendelésen található

2013. jún. 19. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!