Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Beilleszkedési problémák?...

Beilleszkedési problémák? Hogy tegyem túl magam rajta?

Figyelt kérdés
Képtelen vagyok új társaságba beilleszkedni, állandóan feszélyezve érzem magam, pedig nincs rá valós okom. Gyerekkoromban elég sok rosszat benyeltem, ezért váltam olyan visszafogottá, ingerlékennyé, leginkább félőssé. Alapból érzékeny vagyok, labilis lelki állapotú és mindent magamra veszek, még a legapróbb dolgokat is. Elmúltam 23 éves és 3 hónapja dolgozom az első munkahelyemen, ahol ma a munkatársak megszólnak miért vagyok olyan szótlan, és hogy ez nem normális. Persze, hogy nem az, igazuk van, ez nem jó így, de nem tudok változtatni ezen egymagam. Nem tudom elmagyarázni nekik, miért vagyok ilyen. Ezért megint én érzem rosszul magam, mivel rontom a közösség hangulatát.

2012. aug. 14. 21:18
 1/3 anonim ***** válasza:

Nézd, tudom ez csekély vigasz, de nem vagy egyedül, ugyanilyen vagyok én is. Megtanultam, hogy nem magyarázkodom, és eljutottam odáig, hogy nem én érzem magam rosszul a közösség hangulata miatt. Annyit szoktam mondani, ha esetleg felteszik a számomra jól ismert kérdéseket (Baj van? Nem érzed jól magad? Miért vagy ilyen csendes, rossz a

kedved?), hogy ilyen a személyiségem! Ennyi, nem próbálom kifejteni a visszahúzódásom okát, mert magam sem tudom. ez nem azt jelenti, hogy nem lehet, vagy nem kell ezen változtatni, de én már nem akarok, el kell fogadtatnom magam így.

2012. aug. 14. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Aniko 99 válasza:
En is atmentem ilyen "kellemes" helyzeteken. Valoban nem a te feladatod, hogy a kozosseg hangulatat feltsd. Talald meg, keresd a jo oldalaidat, az ertekeidet, azt ami feny es jo erzes benned, tiszteld es szeresd magad. Igy egesszen mast fogsz kozvetiteni. Ha van kedved kiprobalhatnad a pszichodramat, ami segiti az onismeretet, de a felszabadultsagot, a jatekossagot is.
2012. aug. 21. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Én nem tudom így magam elfogadni, mert igen is szükségem van a társaságra, csak hát nem vagyok olyan pörgős mint a többiek. Nekem sokkal több időre van szükségem, hogy megszokjak egy adott helyzetet, új körülményt, embereket stb.. de ezt nem értik meg, és addigra már elkönyvelnek, gondolják, hogy hát te biztos ilyen kis csöndes vagy, nálad normális a visszafogottság, pedig nem vagyok ennyire ilyen. Szeretnék ezen változtatni, hogy jobban élhessem az életet, mert már nem bírom tovább.
2012. szept. 1. 17:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!