Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért vagyok ennyire tehetetle...

Miért vagyok ennyire tehetetlen/életképtelen? Hogyan motiváljam magam?

Figyelt kérdés

Mindig is lusta és tehetetlen ember voltam, már általános iskolától kezdve. Az életemet számítógép előtt élem kb 10 éves korom óta, 14 éves korom óta napi 8, nyáron 12 óra simán megvan. Ez igazából sohasem zavart, de most már 20 éves vagyok, és nem normális az ahogyan "élek".


Fél éve otthagytam az egyetemet, nem ment. Azóta teljesen megszűnt a szociális életem. Fél éve nem voltam az utcán, és ez nem túlzás. Szüleim eltartanak, kaját kapok, én meg itt elgépezek egész nap.


Hogyan tudnék megváltozni? Szeretnék majd 1 normális munkát, szeretném majd elköltözni, szeretnék majd 1 szép barátnőt... De eddig kb semmim nincs, semmit nem értem el, úgy érzem életképtelen vagyok. Legszívesebben kiszállnék a játékból.


Apró fellángolásaim vannak, egy ilyennek köszönhetően vettek fel egyetemre, vagy pl egy ilyen alatt ismertem meg egy gyönyörű lányt akivel órákon át beszélgettem, mégsem lett semmi belőle, pedig ha nem jön rám a depiközben (és nem ilyen életem lenne) szerintem nagyon jól meglettünk volna.


2013. jún. 28. 00:12
 1/6 anonim válasza:
Nem tudsz visszamenni az egyetemre vagy esetleg egy könnyebb fősulira átjelentkezni? Amúgy mit tanultál?
2013. jún. 28. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Arexol válasza:

Nem mondom, hogy minden problémádra ez a megoldás, így csak annyira vedd komolyan amennyire mered.

Láttad az Igen Embert? Nézd meg, próbáld ki.

Nem kell minden marhaságra igent mondani, de lépj ki a komfortzónádból.

Nincs kedved emberek közé menni? Kifelé!

Nem mersz leszólítani egy csajt? Azonnal menj oda, komolyan!

Ha hülyét csinálsz magadból is nevetsz majd rajta és rájössz, hogy bazi jól esett!

A világ nem olyan bonyolult mint gondolod. Na, zuzzál ki a lakásból és beszélgess a pénztáros csajjal is ha bemész egy kóláért!

2013. jún. 28. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat. Láttam már az Igenember c. filmet, de a kedvencem a Bakancslista c. film ebben a témában.


Van hogy sikerül kilépnem a komfort zónámból, de ez csak max napokig tart, ez a fő problémám. Utána rámjön a depresszió és teszek az egészre.

2013. jún. 28. 18:44
 4/6 A kérdező kommentje:
Első: Informatika, programozás, szerettem, de olyan szintű matekot kellett volna tudnom ahhoz hogy folytathassam hogy abbahagytam inkább. 3 órás előadást végighallgatni arról hogy az egész számok halmazán a végtelen kevesebb számot tartalmaz mint a valós számok halmazán lévő végtelen... nekem ez nem megy. Programozás része érdekelt, de az sem A->B szinten ment, hanem: megtanítjuk a-t, te tanuld meg valahonnan b-t, és kikérdezzük c-t. Nyilván nem lehetetlen amit elvárnak, de ezt magamtól is meg tudnám csinálni hogyha nem lennék lusta, ehhez nem kell egyetem.
2013. jún. 28. 18:53
 5/6 anonim válasza:
Csak nem a bme-volt?:D:D:D Amúgy csak azért kérdeztem meg mondtam az átjelentkezést másik fősulira mondjuk könnyebb programozói szakra (mondjuk gazdinfó) mert fősulin vannak jó sunák, lehetne ismerkedni. xD Vagy akár egyedül is elmehetsz ismerkedni helyekre, vagy melóhelyre.
2013. jún. 28. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

SZTE, de itt is voltak jó csajok. :D


Könnyebb suliba nem akarok átjelentkezni, már az szte-n sem voltak olyan előadások amin leesett volna az állam. Nyilván később lett volna jó az egyetem mikor már szakosodni kell, de nem merem bevállalni újra a gyenge matekom miatt.

2013. jún. 28. 20:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!