Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Fóbia a telefonálás miatt?

Fóbia a telefonálás miatt?

Figyelt kérdés
Elég béna dolog és tudom, hogy hihetetlen, de ha valakit fel kell hívni, akkor inkább választanám a halált. Ha tárcsázok valakit, akkor elkezdek makogni, kiver a víz és hevesen verni a szívem. Sokszor levegőt is alig kapok. Hogyan győzzem le ezt a félelmemet? Egy olyan helyen dolgozom, ahol mostantól így intézzük az ügyeket. Mármint telefonon és nem személyesen. Rettegek bemenni dolgozni is már, nehogy megszólaljon a telefon, vagy nekem kelljen hívni valakit.

2013. jún. 28. 17:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
a megoldást nem tudom ..de velem is elő szokott fordulni hogy félek felhívni valakit vagy nem merem felvenni az ismeretlen számot,mert ha felveszem akkor izzadok remegek elvörösödök stb.. de én azzal nyugtatom magam,hogy nem lát az illető akivel épp beszélek így nem annyira zavar ha izzadok meg elvörösödök mert ő ezt úgysem látja :) szerintem te se foglalkozz vele próbálj meg nyugodtan beszélni hisz úgysem lát..de amúgy ha valakivel személyesen kell beszélned vagy társaságban vagy akkor könnyebben megy a kommunikáció???
2013. jún. 28. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Igen, személyesen nem okoz nagy gondot a kommunikáció, társaságban sem, de telefonon keresztül nem megy a dolog. :(
2013. jún. 28. 18:49
 3/11 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy választ kapsz:


https://www.youtube.com/watch?v=vzGIQczkwwo

2013. jún. 28. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Én is így vagyok vele. Szociális fóbia. Pszichoterápiával túl lehet lépni rajta.
2013. jún. 29. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Neked sikerült túltenni magad rajta? Vagy hogyan kezeled a helyzetet?
2013. jún. 29. 09:32
 6/11 anonim ***** válasza:
Nem sikerült, mert félbehagytam a terápiát pénzhiány miatt. Viszont amíg jártam, akkor sokkal jobban mentek a szociális interakciók, mint a telefonálás. Rólam azt kell tudni, hogy én régebben még boltba is féltem bemenni egyedül, sőt a forgalmas utcákat is kerültem. Szóval igen, segít a pszichoterápia.
2013. jún. 29. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
És tudnál nekem körülbelüli infót arra vonatkozóan, hogy mennyibe kerül egy alkalom? Muszáj lenne leküzdenem ezt a félelmem valamilyen módon, de már csak ezt a megoldást látom helyesnek. Köszönöm!
2013. jún. 29. 13:18
 8/11 anonim ***** válasza:

Nekem 5.000 volt egy óra. De ezt előre megbeszéltük és azt mondta, hogy mivel egyetemista vagyok, elég neki ennyi is. Egyébként ő is 6-7.000 forint körül dolgozott és vannak mások akik elkérnek 10.000 forintot vagy akár még több pénzt is. Normálisabbakkal ezt meg lehet beszélni általában.


De egyébként magyar viszonyokhoz képest mocskosul drágák és van aki ennyi pénzért csak 45 percet foglalkozik veled a 60 helyett.

2013. jún. 29. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Sajnálattal olvasom. :( Nekem ennyi pénzem sajnos nincs és gondolom nem egy-két óra a dolog megoldása.
2013. jún. 29. 13:32
 10/11 anonim ***** válasza:
Hát azt én nem tudom megmondani. De általában több hónapig tartanak az ilyen terápiák.
2013. jún. 29. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!