Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan tudnám leküzdeni a...

Hogyan tudnám leküzdeni a kígyófóbiámat?

Figyelt kérdés
A szomszéd pár napja mondta hogy látott egy kígyót a hátsó udvarunka.Azóta rettegek kimenni még az udvarra is.Már kiskorom óta félek a kígyyóktól.Tudom hogy lehet csak egy ártatlan sikló lehet de írtózok a gondolatától is hogy találkozzak vele.
2013. jún. 30. 12:29
 1/6 anonim ***** válasza:
33%

Én régen a macskáktól féltem, de befogadtam egy kicsit, amit a patakba dobtak, és amikor megismertem, már nem féltem tőle. Amúgy más állatoktól soha nem féltem, lovakkal is dolgoztam, kóbor kutyákkal "barátkoztam", pókokat fogtam, stb. Azt hiszem, ha adunk magunknak módot arra, hogy megismerjünk egy állatot (vagy más olyat, amitől félünk), akkor egy idő után elmúlik a félelem.


Ajánlom, hogy keress fel valakit, akinek gabonasiklója van, és kérd meg, hogy egy kicsit közelebbről megnézhesd az állatkát, vagy meg is simogathasd. (Azért a gabonasiklót mondom, mert az az egyik legjámborabb "kígyóféleség", míg pl. vannak olyan háziállatként is tartott vizisiklók, amik gyakrabban odakapnak. De a pitonok is jók erre a célra...)


A Fővárosi Állat-és Növénykertben is szokott lenni kígyósimogatás, csak ott épp nem lehet odaférni a gyerekektől, meg amúgy nem sokat lehet megismerni az állatok viselkedéséből sem. =P


Azt, hogy tarts magad is kígyót, azért nem ajánlom, mert ahhoz nagyon bátornak kellene lenned.

De hallottam egy brit nőről, aki fóbiásan félt a pókoktól, vett magának egy madárpókot, és azóta kifejezetten rajong értük. Ezért szerintem a "megismerés" a félelem egyetlen ellenszere.

2013. jún. 30. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Én is rettegek a kígyóktól, mindegy hogy csak sikló, akkor is. Szívbeteg is vagyok, szerintem nekem az lenne a vég, ha találkoznék vele, azonnal szívrohamot kapnék. Ne tudom hogyan lehet leküzdeni, el sem tudom képzelni, hogy le lehet egyáltalán. Úgyhogy megértelek.:(
2013. jún. 30. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Egyszerűen borzongok ha rá gondolok.Legyen akármilyen ártalmatlan faj
2013. jún. 30. 13:03
 4/6 anonim ***** válasza:
Ami egyébként a hátsó udvarban lévő kígyót illeti, nagyon gyakran nem is kígyó az illető, hanem kuszma, azaz törékeny gyík, azaz lábatlan gyík. Ez teljesen ártalmatlan kis állatka, nem sok köze van a kígyókhoz, hacsak annyi nem, hogy ő is hüllő. Valójában ez egy gyík, csak nincsenek lábai. Könnyen felismerhető a szép, csillogó pikkelyekről, arról, hogy a feje nem válik el láthatóan a testétől, és a teste formája is szögletesebb, mint a kígyóké. Ilyen a kuszma: [link]
2013. jún. 30. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Küzdeni sehogy. A küzdés a fóbiát többnyire csak súlyosbítja. Helyes kezeléssel viszont nagyon gyorsan megszüntethető.


https://www.youtube.com/watch?v=vzGIQczkwwo

2013. jún. 30. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nekem is ez van terápiát ajánlottak, nem is ez a nehéz része, inkább az, hogy az ember rávegye magát egy ilyenre. Én biztos, hogy soha nem mernék elmenni rá. Vagy pl. hiába segít ha veszek magamnak egy kígyót, biztos vagyok benne, hogy soha de soha nem merném megtenni ezt a lépést.

Én megtanultam együtt élni a dologgal, mondjuk kígyóval nem sokat találkozik az ember, de pl. én Balatonba nem megyek be, mert 15 éve!!! úsztam a Balatonban és előttem eluszott egy sikló.. Az állatkertben is teljesen kikerülöm a hüllő részt, pedig pl. a teknős, krokodil még érdekelne is..

Az udvarra szerintem menj ki nem hiszem, hogy ott van még, de fontos, hogy ha kimész akkor beszélj illetve "hangosan" lépkedj az elíjeszti a kígyókat (legalábbis az egyik útikönyvben ezt olvastam :) )

2013. jún. 30. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!