Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Az öngyűlölet butít?

Az öngyűlölet butít?

Figyelt kérdés

Olvastam egy ilyen cikket, ami ezzel foglalkozott. Egy kicsit megijesztett, mert ezzel küzdöm. Nem szeretem magamat, de igazából nem tudom miért. Azt hiszem teljesen megőrültem. Folyton marcangolom magamat apróságok miatt. Sokat panaszkodom, valami belső késztetés van bennem, hogy kibeszéljem, mert különben teljesen egyedül érzem magamat. Gyakran írok ide is fel kérdéseket magammal kapcsolatban.

A lényeg, hogy nem kívánom tovább pusztítani az agyamat. Valahogy le kell szoknom erről a h*lye szokásról! Segít valaki? 20/L



2013. jún. 30. 22:06
 1/5 anonim válasza:
100%
De mit nem szeretsz konkrétan magadban?
2013. jún. 30. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerinted tényleg kevesebb lesz az agysejted? Ez egy hangzatos cím, de ennyi. Valószínűleg, aki csak a saját maga marcangolásával van elfoglalva, csak erre figyel, maximum beszűkül az érdeklődése. Ezt nem hívnám szokásnak, inkább kényszer. Ehhez sokkal többet kéne tudni a családi hátteredről. Szülők, testvérek sokat segíthetnek egy ilyen "öngyűlölet" kialakulásában.
2013. jún. 30. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nem tudom, az egész zavar. Nem szeretem a kinézetemet, már mint ami genetikusan belém van kódolva. A személyiségemet se kedvelem, mert tudom, hogy ha egy külső megfigyelő lennék, aki csak úgy megismer, nagyon utálnám azt, akivel találkoztam. Nem szeretem, hogy életképtelen genetikai hulladék vagyok. Az tuti, ha 100 évvel korábban születtem volna, már kis gyermekként elpusztultam volna valamiben!
2013. jún. 30. 22:24
 4/5 A kérdező kommentje:
A családom fura kérdés...elég, hogy felesleges őket hibáztatni!
2013. jún. 30. 22:26
 5/5 anonim válasza:
100%
Régi kérdés, de whatever. Szerintem nem is feltétlen butít, inkább visszatart. Milyen hobbijaid vannak? Miben vagy tehetséges? Ha nem "hiszel magadban" (bármilyen animésen/sportfilmesen is hangzik ez), nyilván nem tudod kihozni a maximumot. Mindig gondod volt önmagad elfogadásával, vagy ez új jelenség? Ha a családod tabu, mi a helyzet a környezeted többi tagjával? Barátok, tanárok - tőlük milyen visszajelzéseket kaptál?
2013. szept. 12. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!