Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Meg akarok halni! Mit tegyek?

Meg akarok halni! Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Elegem van az életemből, nincs semmim és senkim. Nincsenek barátaim, egész nap nem csinálok semmit, nincs is kedvem semmihez, folyamatosan álmos vagyok és teljesen motiválatlan. Nincsenek céljaim, nincs jövőképem. Minden miatt szorongok, nem tudok normális emberi kapcsolatokat kialakítani, ha valakivel beszélgetnem kell, izgulok, össze-vissza mondok minden hülyeséget. Úgy érzem, mindenki utál. Szerelmes is vagyok, teljesen reménytelenül (tudom, ez még nem ok erre, de felemészt belülről). Nem akarok élni! Pontosabban ÍGY élni nem akarok. Teljesen felesleges vagyok. Az a legrosszabb, hogy tudom, hogy csak én tehetek róla, hogy ez van és csak én változtathatok, mégsem teszem és nem is tudom, mi lehetne a megoldás. Egyre többet gondolok a halálra, hogy véget szeretnék vetni ennek az egész kilátástalanságnak.

18/L


2013. júl. 3. 19:25
 1/7 anonim válasza:

Sajnos ez nem tűnik kamunak.

Gyere beszélgetni, dobj meg egy privivel.

2013. júl. 3. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ezért ne akarj meghalni. Valamit próbálj találni, ami le tud foglalni, ami érdekel, és azzal foglalkozz. Egyből jobban fogod érezni magad. Próbálj meg változatni magadon, ha lehetséges, változtasd meg a világképedet (ha nem is nagyon, de sok tekintetben másképp láthatod a dolgokat, ahogy most). Ha találsz valamit, ami érdekel, akkor a sok probléma, vagy az emberek akiket nem kedvelsz, egyáltalán nem fognak (vagy legalábbis annyira nem fognak) számítani. Sokszor kerülhetünk olyan helyzetbe hogy minden kilátástalannak tűnik, de ez nem azt jelenti, hogy nincs kiút, viszont magunkon változtatni nem egyszerű. De én azt is javaslom, hogy addig is amíg nem találsz megoldást, próbálj egy kicsit lazábban tekinteni a dolgokra, hogy ne szenvedj annyit
2013. júl. 3. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Próbáltam. Kiskoromban jártam táncolni, zeneiskolába, rajzszakkörre, mindenre, amit csak el tudsz képzelni, de mindet utáltam, kényszerből csináltam, mert a szüleim akarták. Egyedül a filmek, a könyvek és a zene érdekel.
2013. júl. 3. 20:13
 4/7 A kérdező kommentje:
Most ezt így végiggondolva, tényleg teljesen életképtelen vagyok. Nem értem, hogy lehet, hogy ennyi mindent csináltam és semmit nem sikerült megszeretnem. Hihetetlen..
2013. júl. 3. 20:17
 5/7 Snooch ***** válasza:

Engem is mindig csak a filmek, a könyvek és a zene érdekeltek, nekem mások mondták mindig, hogy nem erre a világra való vagyok. :)

Bölcsészkaron tanultam, nyelvész lettem, aztán vett egy kanyart az életem és lehetőségem lett ifjúságsegítőként dolgozni és film klubokat, könyves klubokat szervezek a fiataloknak, tanítgatom őket arra, ami plusszt nekem ezek adtak régen.

Nem csak az az értékes ember, aki tud rajzolni, táncolni, jó matekból és közgazdász lesz. Nem vagy életképtelen, csak más az érdeklődésed, mint a nagy átlagnak, de az nem baj.

Keress olyan fórumokat, közösségeket, akik ugyanazokat szeretik, mint Te. Engem anno a zene nagyon sok hasonló gondolkodású emberrel összehozott és rájöttem, hogy sosem vagyok egyedül.

Ne add fel, értékes, értelmes ember vagy! :)

2013. júl. 3. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Ne öld magad. Ez bűn a természet ellen és Isten ellen. Keress magadnak egy hobbit. És Istenhez mindig fordulhatsz. Ő mindig veled van és szeret téged. Ha kinyírod magad, akkor az ő ajándékát veszed semmibe, mert az élet egy nagy ajándék! Igen vannak benne hullámvölgyek, de az öngyilkosság sohasem megoldás! Járj könyvtárba! Olvass! Mozdulj ki otthonról! Élj!!!
2013. júl. 3. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Az öngyilkosság bűn! Egy hülye hullámvölgy miatt el ne dobd az életed! Annyi minden vár még rád! Tanulmányozd a természetet! Olvass!

http://www.youtube.com/watch?v=KySThq5CxLI

2013. júl. 3. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!