Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Lehet valami következménye a...

Lehet valami következménye a folytonos szorongásnak? 15L

Figyelt kérdés
Megállás nélkül minen nap szorongok. Semmivel nem "kezelem". Nagyon stresszesek a minden napjaim. Egyik ismerôsöm szerint a hátam is ettôl fáj (mert majdnem minden nap fáj a hátam). Lehet valami következménye annak ha ezt nem kezelem?
2013. júl. 4. 23:18
 1/4 anonim ***** válasza:
Rengeteg egészségügyi következménye lehet, ha nem változtatsz. Egyik ismerősöm is ilyen, és minden nap gyomorgörccsel kel fel, egész nap rosszul van, émelyeg. Egyébként ha ez még évekig nem múlik, akár gyomorfekély is kialakulhat a túlzott szorongástól, de pánikbetegség és különféle fóbiák is. Persze ezek nem 15 évesen jelentkeznek, de próbálj meg máshogy gondolkozni. Nem tudom mi a szorongásod oka, de te csak tudod, hogy min változtass. Ha egyedül nem megy, muszáj lesz pszichológushoz fordulnod, de minimum a szüleiddel beszélj róla.
2013. júl. 4. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Sajnos nincs senki olyan ismerôsöm akivel beszélheynék ilyenekrôl... :(

Mindent magamba folytok. Lehet, hogy ez az oka. A problémáimról senkinek nem tudok beszélni és nem is nagyon tudom megfogalmazni azt ami bennem van...

2013. júl. 4. 23:38
 3/4 anonim ***** válasza:

Szia! Sajnos rengeteg negatív következménye lehet az állandó szorongásnak. Ahogy az előző hozzászóló is írta, kialakulhat gyomorfekély, ezen kívül magas vérnyomás, különböző szívproblémák, előbb vagy utóbb elkezdesz fogyni és az állandó stressztől teljesen legyengülni.... A hátfájásod (nem érzed esetleg a válladban is?) szinte biztosan a szorongás egyik következménye..Arról nem is beszélve, hogy lelkileg is tönkretesz..

Szerintem fordulj szakemberhez. Ne hagyd, hogy ez az állapot elhatalmasodjon..

2013. júl. 5. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
De igen szokott a vállam is fájni és a nyakam is.
2013. júl. 5. 23:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!