Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan küzdjem le azt a...

Hogyan küzdjem le azt a félelmemet, hogy nem merek buszozni, közlekedési eszközökön utazni?

Figyelt kérdés

17 éves lány vagyok. Mindjárt 18. Már két pszichológusnál is voltam.

Nem merek egyedül közlekedni. Kiskoromban SIMÁN ment, utána volt egy családi gond (független a közlekedéstől), azóta mégse merek egyedül közlekedni. FÉltem kimenni az utcára, egy éve haza kísérgettek a suliból. Ezeket legyőztem. De nem merek egyedül boltba menni, egyedül buszozni. A vonatozást legyőztem, egy megállót merek menni(arra lakik a barátom). Egy éve sikerült ezt leküzdenem. Gyógyszereket SOHA nem szeretnék szedni emiatt. Ezt nekem kell megoldanom. De NINCS annyi bátorságom, hogy erőt vegyek magamon. Iknkább lemondok programokat, vagy kijönnek értem. A vonatozás is ment végül, de a buszt már egyáltalán nem merem. Mindjárt kikerülök az életbe, muszáj lenne erőt vennem magamon.

Volt valaki ilyen helyzetben?


2013. júl. 5. 19:35
 1/4 anonim ***** válasza:

Voltam/vagyok. Egyszer nagyon rosszul lettem a buszon azóta nem szívesen megyek vele. Én általában zenét hallgatok az rengteget segít eltereli a figyelmemet. Már induláskor elkezdem hallgatni, mert az nem segít ha csak a buszon kezdem el. Néha rámjönn a pánikroham ilyenkor légzésgyakorlatokat végzek. Belégzés, bent tart 7msp majd kilégzés.

A gyógyszer pedig nem biztos, hogy rossz ötlet. Ok, hogy neked kell megoldalni, de tudod, hogy miért félsz a buszon? Mert ha nincs konkrét ok akkor nagyon nehéz lesz legyőzni a félelmet.

2013. júl. 5. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod! Ez a zenés megoldás nem is hangzik rosszul, lehet kipróbálom!

Igazából ötletem van; szerintem részben az önbizalomhiány, ugyanis nem merek ránézni az emberekre, teljesen elvesztettem az önbizalmam. Súlyos önértékelési gondjaim vannak. Apuval és egy Anyukával szoktam beszélgetni.

100%-ig biztos nem vagyok semmilyen okban.:(

2013. júl. 5. 19:49
 3/4 anonim ***** válasza:

Nálam is ez van.. Plusz nekem még a félelem is, hogy rosszul leszek. Én kaptam rá gyógyszert nem kell folyamatosan szednem csak ha mondjuk fontos dolog van és nem késhetek.

A zene nagyon nagyon sokat segít. Jó még ha mondjuk játszol (pl. mobilon), olvasol (bár nekem a könyv nem mindig segít). Kérd meg a barátodat vagy a legjobb barátnődet, hogy legyen veled eleinte. Tégy próba utakat, nem kell messzire menni, pár megálló már jó lesz.

Plusz gondolj arra, hogy erős vagy. Engem néha elfog a pánik, hogy gyenge vagyok, pedig nem vagyok az. Inkább fejben van nálam a próbléma :) Légy büszke magadra ha sikerül, jutalmazd meg magad pl. egy sütivel.

2013. júl. 5. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nyugi nem vagy egyedül én teljesen együtt érzek veled..Én se merek buszozni és itthonról is alig merek elmenni csak max valahova ide a környékre boltba de pl nagyobb áruházakba nem merek menni..mert elkap a félelem hogy elájulok rosszul leszek izzadok stb..én se szedek gyógyszert és nem is akarok én is inkább nyugtatom magam hogy fiatal vagyok erős vagyok nem lesz bajom!! :) Kitartás Neked is idővel csak jobb lesz de tenni kell érte..ha gondolod írhatsz privibe Addig is Szép Napot! 20 / L
2013. júl. 7. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!