Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Kevert szorongásos depressziór...

Mouse89 kérdése:

Kevert szorongásos depresszióra 15 mg cipralexet szedek, mellé rivotril. Normális az, hogy egy ideig felfelé ívelten egyre jobb kedvem lett,3 hónapja szedem, de most az utóbbi egy héten egy visszaesést érzek?

Figyelt kérdés
Egy elég erős több napos szorongás után mentem dokihoz, ő írta fel a cipit, meg ezt, eleinte csak 10 mgot, de egy hónap után nem érzékeltem olyan nagy változást és olvastam, hogy 2-3 hét után hatnia kellene. ekkor emeltünk 15re. ettől kezdve fokozatosan jobban lettem, már teljesen jó kedvem volt, terápiára is jűrok, a pszichológus szerint is javultam, de ez az egy hét megint nem jó, félek h most mivan, így maradok, vagy ez is csak egy hullámvölgy? voltak előtte is de ennél kisebbek és kb 1-2 naposak, ez meg hosszabb ideje tart. A terapeuta szerint normális, mert nehezebb élethelyzetbe kerülte, egy stresszes vizsgaidőszak miatt, meg a nagymamám is felköltözött hozzánk, aki már elég szenilis, szintén mentális gondjai vannak. Ti mit gondoltok? Normális ez, vagy esetleg gyógyszerváltás kéne?

2013. júl. 7. 21:22
 1/5 anonim ***** válasza:

Mit csináltok a terápián?

-beszélgetés

-kognitív terápia

-hipnózis

-integratív terápia

-egyéb

????????

2013. júl. 7. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
kognitív terápia, relaxáció, meg néha csak beszélgetünk
2013. júl. 7. 22:26
 3/5 anonim ***** válasza:

Tisztázni kellene hogy nem biporális depresszió e, a Rivotril adagját is figyelembe kellene venni mert az is hatással van a kedélyállapotára. Ez leginkább egy pszichiáter asztala!

A gyógyszertől pedig ha nem jó azt jelezni kellene az orvosnak.

2013. júl. 7. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
másfél hét múlva lesz kontroll vizsgálatom, ott majd mondom neki. a rivotrilból kezdetben 2őt szedtem, mára 3/4-re csökkentettem, de most megint 1 et szedek egy nap ezen a héten. szóval azt nem viszem túlzásba. hát nálam inkább a szorongás dominál, a fokozott idegállapot, enyhe depresszióval keverve, ezt már alaposan kivizsgálta a pszichológus, mivel a pszichiáter nem foglalkozik olyan sokat velem, csak megkérdi, hogy vagyok beszélgetünk 10 percet, de ennyi. persze nagyon kedves, ő is mondta h vannak hullámvölgyek, csak ez most kicsit másnak tűnik, amitől megijedtem, ettől persze, lehet h nincs semmi ok az aggodalomra, mindegy majd megmondja a kontrollon h mivan. egybk érdeklne olyanok tapasztalata, akik hasonló dolgokon mentek át, milyen volt a gyógyulás folyamata
2013. júl. 8. 00:03
 5/5 anonim ***** válasza:
Paroxat, ezt beszéld meg a kezelőddel. Ez egy nagyon jó gyógyszer, elismert készítmény. Rivót meg inkább hagyd abba én helyette Frontin-t kérnék az sokkal kíméletesebb.
2013. júl. 8. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!