Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Súlyos depresszióra önkéntes...

Súlyos depresszióra önkéntes munka?

Figyelt kérdés

Fent említett diagnózist orvos állapította meg, nem pedig önjelölt pszichiáter vagyok.

A doki szerint jót tenne, ha vállalnék valamilyen önkéntes munkát. Én nem értem, hogy van ez, de egyszerűen nem igazán találok.

Ez az egyik probléma. A másik pedig az, hogy szociális fóbiám van, kommunikálni nagyon nehezen tudok, arra is alig van energiám, hogy az ágyból kikeljek, most így mihez kezdjek?

Kellhetek egyáltalán így valahova, hogy ennyire béna vagyok?


2013. jún. 8. 17:54
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
53%
Igen,kellesz. A depresszióra a legjobb gyógyír a fizikai munka.
2013. jún. 8. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
de hová?
2013. jún. 8. 17:59
 3/16 anonim ***** válasza:
68%

mintha magamat látnám kb.azért javasolja az önkéntes munkát,vagy bármilyen emberek között végzett tevékenységet, mert a szociális fóbia legjobb kezelése a szembesítés,és ha az önbizalmad nö másik segitésével,vagy egy közösségben való figyelem eltereléssel, akkor megszünik vagy csökken a depresszió vagy ezek tünetei.

ha súlyosabb szóciális fóbiád van (én példuál,mha emberek közé megyek, abban a helyzetben elkezdek szorongani,pedig tudom hogy nincs rá ok, és rámjön a hányinger puffadás szédülés reszketés és egyébb borzalmak) akkor a depresszió ellen foglald le magad,tanulással makettezéssel zenével bármivel.a problémákon pedig, ha vannak,vagy lesznek akár kisebb akár nagyobb, ne drámázz*.ez adja a legnagyobb problémát erre. ha van valami amin elkezdesz forogni, majd szorongani,filózni,az a végén testi tünetekkel (akár depresszióval) is végzödhet, igy ezeket is érdemes megtnaulni,hogyan lehet a legegyszerűbben kezelni.mondjuk ez már hosszú lenne ideírni és nem a kérdésre válasz:)

de ezért javasolja, amit fentebb írtam,többek közt

2013. jún. 8. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
68%
Ha nem akarod magad a dunába ölni, akkor go homokzsákozni. A fizikai meló felráz, sokan lesznek, de beszélni nem kell. Aztán jobban érzed magad ettől. Az ilyen gondokra jó a fizikai meló, ez tény. Elkezdeni mondjuk lehet nehéz, de be agyalj rajta. Vágj bele! Ha komoly a baj, akkor viszont ne indulj el, ha hátráltatod a melót az senkinek nem jó.
2013. jún. 8. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
68%
még valami, akkoris lehet valahol, vagy legrosszabb esetben magadban munkát végezni,ha nincs önkéntes munka.mert nincs..például mindent kipakoslz a szekrényböl és rendszerszerüen átvixolva mindent vissza, és ha ránézel, sikerélményed lesz (legalábbis nekem van :D) önkéntes munkára annyira ne épits.de ha egy szakkörre, (rajz miegyéb) iylesmire mész el, ugyanaz lesz a célja. figyelemelterelés, jellemépités, kizökkentés a depresszióból szocializálódás stb stb
2013. jún. 8. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Homokzsákpakolásra hol lehet jelentkezni? (Meg aztán nő vagyok, meg nem is vagyok olyan erős, mi van ha el se bírom??!)

2013. jún. 8. 18:03
 7/16 anonim ***** válasza:

Hogyne kellenél:)

Az interneten is van sok szervezet és program,aztán csak fel kell venned velük a kapcsolatot.

Én óvodában önkénteskedek.

Mehetnél mondjuk beteg gyerekekhez kórházba (ha bírod ezt,én nem nagyon tudnám csinálni,nagyon elérzékenyülnék,de lehet megpróbálom majd)

vagy mondjuk öregekhez

esetleg kutyusokhoz a menhelyre...

Vagy csak simán keresel olyan szervezetet ami abban a témában foglalatoskodik ami téged érdekel és rákérdezel,hogy nincs-e önkéntes munka náluk.

Sok szerencsét és kitartást!:) Minden rendben lesz

2013. jún. 8. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
78%
Ha szociáis fóbiád van, akkor legjobb lesz egy kutyamenhely. Hívd fe bármelyiket a közeledben, sírva fogják megköszönni, ha heti egyszer-kétszer odamész takarítani, vagy sétáltatni. A kutyák hálás kis gombszemeit már meg sem említem..
2013. jún. 8. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Eddig ez a kutyamenhelyes tetszik a legjobban! :))

Persze igazából gyerekekkel foglalkoznék legszívesebben, csak mint írtam, kommunikációs készségeim a nullával egyenlőek, ezért picit félek is tőlük, viszont a kutyákat úgyis szeretem... Meg is próbálom

Köszi a tippeket!

2013. jún. 8. 18:32
 10/16 anonim ***** válasza:
68%

Ne hajtogasd, hogy így nem megy-úgy nem megy. Vágj bele és minden jóra fordul.

Minden kezdet nehéz. Azt monta a kezdő tolvaj is, mikor a kovácstól cipelte az üllőt.

2013. jún. 8. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!