Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan küzdjem le a szorongást?

Hogyan küzdjem le a szorongást?

Figyelt kérdés
Már kicsi korom óta szorongok szinte minden helyzetben, és most már úgy érzem, hogy depressziós is vagyok. Hogyan tudnék segíteni magamon pszichológus/pszichiáter segítsége nélkül? Van itt olyan személy, akinek sikerült? Ha igen, kérem írjon. Köszönöm!
2013. júl. 9. 14:00
 1/3 anonim ***** válasza:
Próbálj meg szedni valeriana relax gyógynövényes készítményt. Találj hobbit keresd a dolgok jó oldalát. De ha nem megy egy pszichológus csodákra képes hidd el. Nem kell félned.
2013. júl. 9. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én már lassan 10-12 éve küzdök ezzel, kamaszkorom óta. Egyetlen egyszer sikerült kilábalnom belőle, amikor eljöttem egyetemre. Elhatároztam, hogy megváltozok, és ez nagyrészt bejött. Nem azt mondom, hogy minden szorongásom köddé vált, de sokat javult a helyzet. Viszont azóta ismét visszacsúsztam, és azt hiszem kezdek depressziós is lenni. Már egy ideje foglalkoztat a gondolat, hogy elmenjek pszichológushoz, mert hiába próbálom magamtól megoldani, úgy látszik, hosszú távon ez nem működik. Persze a szorongásom már nem olyan mértékű, mint régen, de nem vagyok biztos benne, hogy ebben nincs szerepe a kialakulóban lévő depressziós, "nem-érdekel-semmi" attitűdnek.
2013. júl. 9. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Igazából, nekem is volt egy jobb időszakom a kamaszkoromtól kezdve, de 21-22 éves korom körül kezdtem visszacsúszni, és azóta egyre rosszabb. Most 25 vagyok. Ha van kedved, írj privátot. (Érdekes egyébként, nekem az egyetemen vált rosszabbá a helyzet, és több évfolyamtársam is hasonló problémákkal küzd, akik az egyetem előtt, mondhatni egészségesek voltak.)
2013. júl. 9. 15:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!