Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan lehet olyannal megértet...

Hogyan lehet olyannal megértetni a mentális betegségeket, akinek nincs semmilyen mentális gondja?

Figyelt kérdés
Ugye gondolom nem csak én figyeltem fel rá, hogy a legtöbb ember csak legyint a depresszióra, szorongásra, fóbiákra, stb. Egy "szedd össze magad" mondattal elintézik a dolgot. Az ilyenek egyértelműen nem értik a lényeget, de elmagyarázni nagyon nehéznek tűnik. De mégis, ha kellene, te hogy mondanád el?
2013. júl. 12. 19:37
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Sehogy. Régen próbáltam, de most már csak elkerülöm azt, akiben még csak annyi empátia sincs, hogy nem okoskodik olyasmiről, amihez bevallottan nem ért.
2013. júl. 12. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

A mentális betegség is betegség, csak nem úgy nyilvánul meg, mint a hátfájás.

Voltál már szomorú, szorongtál már, érezted, hogy kicsúszott a lábad alól a talaj, vagy csak sodródsz az árral? A mentális betegségek hasonlítanak ezekhez, csak sokkal erősebbek. Ha valaki még össze tudja szedni magát, akkor még nem beteg, de a betegeknél olyan erősek ezek az érzések, hogy egymaga nem tudja leküzdeni őket.

2013. júl. 12. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Sehogy. Egy színvaknak se tudom "elmagyarázni", milyenek a színek.
2013. júl. 12. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
33%
SEHOGY.
2013. júl. 12. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ha hajlandó arra, hogy megértsen, akkor én ajánlom hogy mutasd meg neki ezt az oldalt:


[link]


Ezen az oldalon olyan képregények vannak, amik a betegségre jellemző tüneteket, helyzeteket mutatja be nagyon frappáns és néha szellemes módon. Rengeteg helyen magamra ismertem és szerintem ennél jobb módja nincs annak, hogy megismertesd mással a problémáidat.


(Persze nem azt mondom, hogy nincsenek más hasonló oldalak, sőt, találkoztam már webes kalandjátékkal is, ami egy depressziós ember életét hivatott bemutatni és az is nagyon tanulságos volt.)

2013. júl. 14. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Sajnos sehogy. Aki nem tapasztalja, az nem érti meg. Illetve találkoztam már olyannal, aki megért szerencsére, de többségben olyanok vesznek körül, akik nem értenek meg. Azt hiszik, hogy aki depressziós, az hisztizik, aki személyiségzavaros, az őrült, stb. Nekem bipoláris zavarom és többszörös személyiségem van, a környezetem nagy része bolondnak tart, kerülnek.

Hogyan magyaráznám el? Nem tudom, mert már megpróbáltam, de nem jártam sikerrel, nem értettek meg.

2013. júl. 28. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!