Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Lehet valaki úgy hipochonder,...

Lehet valaki úgy hipochonder, hogy mentális betegségeket képzel be magának?

Figyelt kérdés

Történetesen rólam van szó. Mindig is beképzeltem magamnak hülyeségeket, pl tüdőrákot, veseelégtelenséget...stb. Mindig kiderült, hogy semmi bajom.

De most olvastam mentális zavarokról, és meg vagyok győződve, hogy vmi bajom van, pl kezdődő skizofrénia. Mindenki, akinek mondtam, totál hülyének nézett, hogy ilyet gondolok magamról, meg ha jobban belegondolok, érzem én is, hogy hülyeség, de mégis olyan mértékben rettegek, hogy valaha ilyen betegségem lesz (vagy már van), hogy minden nap gondolkozom ezen.


2009. dec. 3. 21:55
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ne olvasgass ilyen témákról - akkor kevesebb mindent tudzs beképzelni magadnak.
2009. dec. 3. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
77%

Keress egy pszichológust. Nálam is hipochonderséggel kezdődött, amit levedlettem, aztán a szorongást is. Most már csak a depresszióval küzdök.

Ezek nálam mind elnyomták a depressziót.

Ja és ne olvasgass, főleg ne mentális problémákkal foglalkozó téma köröket. Egyrészt aki egészséges az be se jön ide, viszont sok olyat olvashatsz, ami csak elveszi a kedved. Másrészt, majd a doki válaszol minden kérdésedre.

2009. dec. 3. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
Igazán megértelek, én is hasonlóan hipochonder vagyok. Az előző válaszadónak teljesen igaza van tényleg nem érdemes olvasgatnod ilyen témákban csak magadnak okozol kellemetlen perceket. Gondolom olvasgattad a tüneteket és konstatáltad, hogy ez igaz rád meg az is. Hidd el, kérlek, most csak azért hiszed magadat mentális betegnek, mert erről olvastál. Gondolj arra, ha másról olvastál volna azt hinnéd más bajod van. Elvégre tüdőrákod se volt meg veseelégtelenséged, akkor viszont mégis azt hitted hogy beteg vagy.
2009. dec. 3. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Manapság az emberek kábé fele ilyen marhaságokkal foglalkozik,és mindenfélét beképzel magának (főleg mentális betegségeket) és akkor mindenki rohan a pszichológushoz.Szóval ne olvasgass ilyeneket,foglald le magad értelmes dolgokkal,pl tanulás,legyél a gyerekeiddel (fogalmam sincs,mennyi idős vagy).a túl nagy semmittevés szokott ilyen tüneteket produkálni:)
2009. dec. 3. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Antiszociálist könnyű beképzelni, amilyen általánosságokat írnak róla.
2009. dec. 4. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Épp ez az,mindenről direkt olyan leírásokat írnak,hogy az emberek beképzeljék maguknak,elmenjenek pszichológushoz kezelésenként 8000Ft-ért,sőt még pszichiáterhez is,hogy írja nekik a gyógyszert.Jó üzlet,hogy mindenkivel beképzeltetik az ilyen kórokat.
2009. dec. 5. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Szia! Küldtem neked mailt!
2009. dec. 5. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Hát igen:S Sajnos ez egy elég komoly betegség.Én is hipochondriában szenvedek.Csütörtökön megyek kivizsgálásra,addig szenvedek,mert most épp mandularákos tüdőrákot képzeltem be magamnak.Kiderül,hogy tényleg az vagyok-e vagy csak pánikbeteg vagyok.Nem hinném,hogy kezdődő skizofréniád lenne.Egyszerűen csak ha már fizikai betegséget nem tudsz magadnak beképzelni,akkor jönnek a mentális betegségek:S
2010. febr. 16. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!