Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Lehet pszichológiai oka, ha...

Lehet pszichológiai oka, ha egy nőből kivész a nőiesség, túlságosan "elengedi magát"? Hogy lehet rajta javítani?

Figyelt kérdés

Például, ha egy nő iszik, cigizik, káromkodik, félvállról veszi a higiéniát és nem törődik azzal, mit eszik (mindent megeszik, ami őt nem eszi meg)számára nem létezik gusztustalan.Ha rászól az ember, persze megsértődik.

Én ennek amit leírtam szöges ellentéte vagyok.Tehát nem tudom az ilyen viselkedést megérteni, de kíváncsi lennék egy ilyen ember lelkivilágára , pszichológiájára, arra, mit tehetnék hogy picit jobb irányba változzon.Emberibb,"finomabb" jelenség legyen, a maga érdekében is.


2013. júl. 13. 18:54
 1/8 anonim ***** válasza:
Ne üsd az orrod más dolgába. Ha ő jól érzi magát így, ne akard megváltoztatni.
2013. júl. 13. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
42%

Csakis lelki oka - okai vannak és így próbálja kompenzálni a sérüléseit és az abból keletkezett kisebbségi komplexuait.

Akárcsak magán a dohányzás, ivás, stb. Az elemzéshez több háttérinformációra van szükség.

2013. júl. 13. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Hát, milyen információt is mondhatnék még?Elég kaotikus jellem.Az anyám egyébként.

Ma délután is, feltette a kaját főni, aztán lefeküdt.Persze el is aludt.Én meg belefeledkeztem a munkámba és már csak arra figyeltem fel, hogy orrfacsaró égett szag jön be az ablakon...a konyhából.Most 2 hétig szellőztethetek és ez már nem az első eset.Ha nem laknék vele, szerintem már ráégett volna a ház is."Le van szarva","na és?!" ezek a jelszavai.És én vagyok a hülye meg az elmebeteg, ha nem tetszik.

Valamikor, mikor dolgozni járt, tudott igen elegánsan, szépen öltözni, normálisan, jó modorral viselkedni, de mikor hazajött, átalakult elegáns hölgyből valami züllés felé hajló "férfivá".Most meg hogy nyugdíjas lett, gyakoribb nála ez az állapot.Neki biztos jó így, különben nem csinálná.Csak nekem nem jó, hogy egy felnőtt embert kell figyelnem és helyreigazítanom sokszor, mint egy óvodást.Az elköltözés sajnos emiatt sem megoldható, mert ez felelősség, meg sajnos anyagi okokból sem.De őrli az idegeimet...

2013. júl. 13. 22:05
 4/8 anonim ***** válasza:
Nem biztos, hogy neki így jó. Én azt gondolom, valahol magát "bünteti" ezzel a viselkedéssel. Csak akkor tudnál változtatni rajta, ha jó viszony van köztetek. Mond el neki, hogy ez a viselkedése zavar téged, és kérdezd meg, mi kellene neki ahhoz, hogy ne csinálja.
2013. júl. 13. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:

Depresszió.

Nincs férfi az életében, ha jól sejtem.

Ön nem tud segíteni rajta, neki kell rájönnie, hogy nyitnia kell. Nyugdíjas korban sem lehetetlen barátokat, párt találni. Ha talál egy befogadó közösséget, akkor nem fogja magát annyira elhanyagolni.

2013. júl. 13. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Én már mondtam neki sokszor, szép szóval is, de egyik fülén be, a másikon ki.Rábólogat, aztán minden megy tovább ugyan úgy.Rosszabb esetben megsértődik és kitör a veszekedés.

Nincs férfi az életében, az utolsó az apám volt, aki szépen bolondot csinált szegényből, aztán otthagyta és jöhetett a 3. asszony és a 4. gyerek.Ezután már nem foglalkozott a férfiakkal, amit maximálisan meg tudok érteni, csak a többi dolgot nem...Én is hasonlóan pórul jártam a párommal, nekem is sok gondom van, mégsem jutott eszembe soha, hogy ital vagy cigi után nyúlok, vagy elhagyom magam, pedig nem vagyok egy erős személyiség, sőt..Szeretnék neki segíteni, de elég lehetetlennek tűnik.

Kívülálló segítségről pláne szó sem lehet, hisz még magának sem vallja be, hogy problémái vannak, másnak meg pláne nem.

2013. júl. 14. 13:01
 7/8 anonim ***** válasza:

Szép dolog, amit teszel. Egyet viszont én sem tudtam fiatalabb koromban: milyen idősebbnek lenni, több csalódás, belefáradni dolgokba, fizikai fájdalmak az idősödő szervezet romlik, ránézni a fejemre sem ugyanolyan már, stb.

Ehhez hozzájönnek a gyermekkori tapasztalások, amiket idősebb korban sem lehet figyelmen kívül hagyni és minden generációnál, minden családnál annyira mások ezek, amiket megérteni senki sem tud, pláne átélni nem.

Tehát összetett.

Mindenkinek vannak hullámvölgyek az életében. Ezek tarthatnak rövidebb-hosszabb ideig.

Nyilván sokat segít neki egy kontroll, aki te vagy.

2013. júl. 15. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
csak egy férfi tud segiteni rajta...
2013. júl. 15. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!