Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Vajon miért csináltam?

Vajon miért csináltam?

Figyelt kérdés

Na, nem tudok aludni, és ilyenkor mindig elkezdek gondolkozni. Egy elég furcsa gyerekkori emlék, vagyis inkább időszak jutott az eszembe.

4-5 éves lehettem, normális boldog gyerek voltam, ugyan szegények voltunk de teljesen békés volt a családom, semmi zűr, mindenki segített a másiknak ha olyan volt a helyzet, szóval mondhatni ideális családi környezet egy pici lakásban, kutya, cica, nővér, báty. Esténként mégis - fogalmam sincs, hogy alakult ki, és hogyan múlt el, vagy mi váltotta fel -, az volt a "hobbim", hogy karmoltam magam, csíptem a bőröm, folyamatosan. Emlékszem az érzésre, hogy majdnem büszke voltam magamra, ha minél jobban ki tudtam magam karmolni, fájni nagyon fájt, de "elégedett" voltam vele, nem is tudom hogy írjam körbe, hogy értsétek. Anyám egyszer észrevette, mivel nyár volt és pólóban járkáltunk, de minden nyáron tele voltam lila-zöld foltokkal a játéktól, úgyhogy nem volt feltűnő, de emlékszem, hogy onnantól olyan helyeken csináltam, ahol nyáron is takart a ruha, combomon főleg. Hozzáteszem, semmi szexuális tartalma nem volt, még mielőtt kitalálnátok.

Ezt így baromi fura visszagondolni, és nem tudom, miért csináltam. Valaki esetleg tud segíteni?



2013. júl. 14. 03:04
 1/2 anonim ***** válasza:

Talán rejtett, vagy inkább titkolt mazochizmus az oka. Vagy "kinőtted", vagy mélyen tudat alatt még benned van.

Egyébként a gyermekek sokszor csinálnak megmagyarázhatatlan dolgokat, aminek az oka valahol mindig a környezetükben van.

2013. júl. 14. 04:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Nekem amíg jók voltak a fogaim, egyszerűen rágtam a körmömet, de azt csunyájul mindig. Később volt olyan, hogy észre sem vettem, és a jobb hüvelykujjamról lekapargattam az egész körmömet, értsd mint egy vékony fóliát a végén komplett lehúztam, de szerencsére aztán visszanőtt rá teljesen az új. Úgy történt, hogy előbb jól feldagadt a körömháznál, ez fájdalmas volt, később teljesen érzéketlenné vált, pedig tudja mindenki milyne fájdalmas az a köröm alatti rész. Most csak annyit csinálok, hogy tördelem az ujjaim, meg folyamatosan eszegetem a számon lévő bőrt, mivel az mindig regenerálódik, de ettől olyan száraz az ajkam folyton, meg érdes. Én sajnos tudom az okát, azóta vagyok ilyen stresszes, amióta elkezdtem suliba járni, és ahogy múltak az évek egyre jobban fejlődött, felső osztályra már féltem a lányoktól is, most 22 éves F vagyok és jelenleg a legpocsékabb állapotomban élek. Utoljára emlékszem az 5 éves szülinapi képemen néztem ki normális gyereknek, azóta csontgebe vagyok már nemtom 15-17 éve kb. Úgy értsd hogy magasságom 172 és 50 kiló körül vagyok már évek óta. A stressz szó szerint képes az embert megenni, ez már 100% hogy jól megroncsolta a gyomromat, 2. a szívemet mivel a vérnyomásom is pocsék lett, meg az idegrendszert. Bár lehet kicsit eltértem atémától, de igen gyerekeknél úgy ösztönös ez, és csak később jössz rá hogy oka van. Ne hagyd ezeket újra kibontakozni ha elmúlt.
2013. júl. 14. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!