Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tegyek? Nem akarok másnak...

Mit tegyek? Nem akarok másnak fájdalmat okozni, de nem bírom

Figyelt kérdés

tavaly depressziós voltam.. mostanra már jól vagyok.. de mostanában üresnek érzem magam.. lehangoltnak.. állandóan rossz kedvem van.. tavaly mikor vagdostam a kezemet (nem feltétlen akartam öngyilkos lenni, de az megnyugtatott h láttam a sebeket és h fáj.. őrült dolog tudom) a külvilág felé eljátszom azt h nekem semmi bajom, h vidám vagyok.. de közben belül sír a lelkem.. :'( legszívesebben most is összevagdosnám a kezem mint régen.. de tudom h a barátaimnak ezzel mekkora fájdalmat okoznék és ezt semmiképp nem szeretném, de nagyon nem vagyok jól :( szeretném már végre elmondani valamelyik bnőmnek h bajban vagyok, segítsen de nem tudok, mert ha megkérdezné h mi miatt vagyok rosszul nem tudnék konkrét okot mondani.. de egyszerűen minden fáj belül :'(


bántó és sértő válaszokat légyszíves ne írjatok!


2009. okt. 19. 17:48
 1/9 anonim ***** válasza:
Azt írod jól vagy,szerintem nem.Nem normális ,amit csinálsz.Keress fel egy pszichológust.
2009. okt. 19. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Szerintem még mindig depressziós vagy ,attól függetlenül, hogy nem vagdosod a kezed. Te tudod a legjobban ,hogy ez nem csak ebből áll. A lehangoltság, üresség érzése, a minden fáj belül, állandó rosszkedv mind-mind ennek a tünete. Nem tudom, hogy szedsz-e még gyógyszert vagy jársz-e pszichológushoz, pszichiáterhez, de szerintem ha nem ,akkor megint el kéne kezdeni. Mielőbbi gyógyulást! Drukkolok, hogy kilábalj belőle!
2009. okt. 19. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ha állandóan lehangolt és rosszkedvű vagy,akkor még nem vagy jól. Próbálj pszichológushoz fordulni, neki nyugodtan beszélhetsz,meghallgat és "nem oszt le". Ez a borongós idő sem kedvez a depressziósoknak. A vagdosást hagyd abba, nem vezet semmi jóra,de a hegek maradandóak lesznek. Mit mondassz majd , ha egyszer a gyermeked megkérdezi,mik azok? Próbáld lekötni magad,nézz meg egy jó filmet,vagy olvass egy Rejtő könyvet, szórakozz stb. Ha igazán jó bnőd van,neki is nyugodtan elmondhatod,menjetek el közösen valahova,hogy elterelődjön a figyelmed a gondokról.
2009. okt. 19. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
járok pszichológushoz de nem a megfelelőhöz.. már lassan 1 éve járok hozzá de semmit nem köszönhetek neki.. oké párszor jó volt neki elmondani mindent.. de azt ugyanúgy a barátnőimmel is megtudtam beszélni.. neki (a pszichológusnak)is játszom h minden oké csak azért h ne kelljen gyógyszert szednem, nagyon ellenük voltam akkor is amikor a lehető legrosszabbul voltam és mindenképp azt akarta h mondjam el a szüleimnek.. amit szintén nem akartam.. így maradtak a barátnőim Ők rengeteget segítettek de most nem merem nekik elmondani h megint nem vagyok jól mert tudom h mennyire rossz volt nekik akkoriban és h mennyire aggódtak értem.. nem akarok fájdalmat okozni azoknak akik legalább szeretnek :(
2009. okt. 19. 18:12
 5/9 anonim ***** válasza:

szia! megértem én h nem akarsz nekik szólni de hidd el, h azért a barátaid h segítsenek ha baj van! nyugodtan állj eléjünk és mondd el nekik h mi bánt! Meg fogják érteni, segítenek és neked is jobb lesz! Ha a szüleiddel nem vagy ilyen jóba akkor ne mond(tapasztalat) de a barátaiddal beszélj erről! Jobban bántaná őket sztem h nem vették észre h baj van, mint ha elmondod nekik! Mondanám h ha tudok én is segítek, de így látatlanba nehéz! Ám ha beszélgetni van kedved vkivel, aki nem ismer és nem ítél akkor írhatsz nyugodtan!

Mielőbbi gyógyulást! 19/L

2009. okt. 19. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Nekem ugyanilyen tüneteim vannak,

úgy gondolom egy jó szakember nagy segítség lehet.

Lehet, hogy a pszichológus, akihez jársz nem megfelelő számodra. Ha szeretnéd, megadom az elérhetőségét annak a pszichiáternek, akihez én járok terápiára.

2009. okt. 20. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat :( :)

utolsónak : te merrefelé laksz?

2009. okt. 20. 18:53
 8/9 anonim ***** válasza:
Budapesten. Te?
2009. okt. 20. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
elég messze.. győr-moson-sopron megye..
2009. okt. 20. 21:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!