Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan tanulhatnék meg POZITÍV...

Hogyan tanulhatnék meg POZITÍVAN gondolkodni? (lent a többi)

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Sajnos világéletemben sajnos negatívan fogtam fel a dolgokat, és sosem bírtam pozitívan hozzáállni semmihez sem. :( Volt még valaki így??? Milyen módszerrel tudnék pozitívan gondolkodni??? Pár hét múlva vizsgázom és képtelen vagyok úgy neki fogni a tanulásnak, hogy "jajj de jó, mert sikerülni fog, ügyes leszek" és rettegek a kudarctól. Jártam pszihoterápiára, de nem sikerült 1-ről a 2-re jutni :( Agykontrollra pedig nincs SEGÍTSETEK !!! Köszi


2013. júl. 21. 21:04
 1/4 A kérdező kommentje:
Bocsi, van benne fogalmazási hiba..sry
2013. júl. 21. 21:06
 2/4 anonim ***** válasza:

Legjobban úgy lehet pozitívan gondolkodni, hogy nem azt nézed, hogy miért nem jobb, hanem hogy nem rosszabb.

És a lényeg, hogy bárhol az életben csak is olyan célokat tűzz ki magad elé, amit teljesíteni tudsz. Olyan célokat ne, amiket nem tudsz, mert kevés hozzá az erőd, az energiád, vagy a képességeid.

És ha olyan dolgokba kezdesz bele, amiket meg tudsz csinálni, akkor pozitív tapasztalataid lesznek.

Ha nem azzal foglalkozol állandóan, hogy most nekem miért nincs egy fullos házam, vagy autóm, vagy miért nem keresek több százezer forintot havonta, hanem azt nézed, hogy van hol lakni, van mivel közlekedni, van mit enni, egészséges vagy, akkor máris nem egyfolytában felesleges dolgokra megy el az energiád. Hisz ha nincs mákod és örökölsz vagy nyersz a lottón, akkor ezek a dolgok nem is lesznek meg. El kell fogadni, hogy bizonyos embereknek csak egy bizonyos életszínvonal, életvitel vagy dolgok adatnak meg.

És ha van rá lehetőséged, akkor próbáld ki a jógát. Nekem nagyon sokat segített.:)

2013. júl. 21. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszi, ment a zöld kéz :) A után majd "belekóstolok" a jógába :-) ÍRJATOK MÉG AZÉRT :))
2013. júl. 21. 21:37
 4/4 A kérdező kommentje:

*a vizsgák után

Ne haragudj, de fáradt vagyok és ideges, úgy tűnik ez azzal jár, hogy képtelen vagyok megfogalmazni normálisan egy mondatot :)

2013. júl. 21. 21:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!