Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szerintetek miért van egyre...

Szerintetek miért van egyre több öngyilkos, meg depressziós ember?

Figyelt kérdés
Vagy csak nekem tűnik így... nem tudom.

2013. júl. 22. 22:01
 1/5 anonim ***** válasza:
Talán sokkal jobb a hírközlés...
2013. júl. 22. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 dani900 ***** válasza:
Érdekes, hogy mindenki ezt hangoztatja, miközben, szerintem jelentősen nem változik sosem az ilyesmi, csak amire jobban figyelünk, azoknál a dolgoknál, feltűnik, hogy mennyi van, de ha a kék színű robogókat figyelnéd, feltűnne, hogy mennyi van belőlük, mert eddig nem nézted.
2013. júl. 22. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Édesanyám mesélte, hogy amikor hazalátogattak a szülőfalujukba (400km-rel odébb telepedtek le, szóval ritkán jártak "haza"), szinte nem volt olyan, hogy ne azzal fogadták volna őket, hogy XY öngyilkos lett. Szóval akkor is voltak szép számmal öngyilkosok, csak rosszabb volt a távolsági kommunikáció.

Most mi van? Kiposztolja valaki facebookra, hogy XY öngyilkos lesz, eljut a híre mittudomén 50ezer emberhez. Amúgy meg eljutott volna ötezerhez. Na meg akkoriban nem egy kereskedelmi, szenzációhajhász média adta le a híreket, hanem egyetlen (illetve később kettő) állami csatorna, ahol nyilván nem azzal foglalkoztak, hogy Kováts Béla (remélem senki ilyen nevű nincs itt) felakasztotta magát.


Persze lehet, hogy némileg nőtt a tendencia, mert azért politika ide vagy oda, jóval stresszesebb időket élünk, mint szüleink-nagyszüleink; de azért annyira nem drámai a változás.

2013. júl. 22. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
nekem csak annyi a véleményem hogy mostanában inkább a fiatalok körében van sok depressziós és öngyilkos,mert a kis "tudatlanok" halálra szekírozzák egymást. bár nemtudom,lehet ezrégen is íyg volt de manapság nagyonfigyelmet fordítanak erre
2013. júl. 25. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szerintem a válasz magától értetődik.

Egyrészt az egyre nehezedő élettől, és a pocsék társadalomtól.

Az emberek nem bírják felfogni, hogy a szavaknak súlya van?

Nagyon-nagyon mély sebeket lehet okozni egy embernek, csupán néhány szóval.

Gondoljatok bele..

1 nap alatt kb. 500 ezer ember kísérel meg öngyilkosságot a világon, és 40%-uk meg is hal.

Nem akkor kell már bánni a szavakat, amiket kimondtunk, amikor az illető sírjánál álljunk.

És a pocsék társadalmat az is bizonyítja, hogy minden 3.-4. ember küzd depresszióval vagy szorongással.

De hát nem baj az..

Nyugodtan folytassuk, hogy minden zokszó nélkül taposunk össze embereket, de akkor nem kell meglepődni, ha jön a hír, hogy XY öngyilkosságot kísérelt meg, vagy rosszabb esetben öngyilkos lett....

2013. júl. 26. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!