Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit kéne tennem? Nem értem!

Mit kéne tennem? Nem értem!

Figyelt kérdés

14 éves vagyok,lány.Pánikbeteg vagyok,depressziós,agorafóbiás és kicsi szoc.fóbiám van.A suliban mindig engem piszkálnak,hogy folyton rosszul vagyok.Nem tudok barátokat szerezni,mert mindenki ezeket figyeli,azt nem,hogy valójában milyen vagyok.Van egy barátom aki próbál segíteni,de nem tud.Most,hogy nyári szünet van,nem merek elmenni sehova.Ha kilépek a lakásból elkap a hányinger.Mindig cukkolnak a sulitársaim és ezt nem merem el mondani senkinek.anyával nem szeretnék erről beszélni.Mindig csúfolnak,mindig fejbe vágnak,ha szólok egy tanárnak akkor én szívom meg a levét hazafelé.


Tudnátok segíteni?Nem tudom ilyenkor mit kéne tennem.szüleimmel,pszichológusommal nem szeretnék erről beszélni.



2013. júl. 24. 11:53
 1/4 anonim ***** válasza:

Pedig ezek pont olyan betegségek, amiket egyedül nem tudsz legyőzni, segítség kell!

Még pedig szakorvos segítsége.

2013. júl. 24. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

Próbálj olyan filmeket nézni, amiben női főhős van, olyan akit nem megmenteni kell, hanem egy vagány, akaratos csaj.


De a boldogságot definiálni ostobák szokták. Az is lehet, hogy nem kell követned ezt az össznépi boldogság definíciót. Akár magadnak is kitalálhatsz egyet. Arra kell csak figyelni, hogy ne nagyon ütközzön mások boldogság definíciójával, mert akkor ütni fognak, mivel mindenki önző.

2013. júl. 24. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha nem akarsz igy élni,szolj anyukádnak.Menjetek orvoshoz,és másik sulit keressetek.Amig ez nem történik meg,folyamatosan romlik az állapotod.Hidd el 1 honap alatt megváltozik az életed ha ezt megteszed.
2013. júl. 24. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Elsőnek rá kell jönnöd, hogy mi okozza a pánikbetegségedet.


Pl.: gyerekkorban történt veled valami, amit nem tudtál feldolgozni,

vagy valaki előtt nem tudsz megnyílni, mert nem tudod, hogy fog rá reagálni, de az is lehet, hogy valaki folyamatosan érzelmileg zsarol, irányítani akar, emiatt állandó bűntudat gyötör.

Az én problémáimat egy hipnotizőr tárta fel, pszichiáter, és a pszichológus nem tudott segíteni.


A lényeg az, ne enged, hogy mások uralkodjanak fölötted, ne foglalkozz mások véleményével.

Legyél önzőbb és csak olyat csinálj, amit te is akarsz és szeretsz, mert ez a te életed.


Valamint figyelj oda az étkezésedre (hidd el ez sokat számít)

Pl.: Kerüld a koffeint (kávét, kólát)

Ne egyél csípős ételeket

Ne igyál sok cukros üdítőt és alkoholt


A problémáidat nem szabad magadba tartanod, mert egyre mélyebb depresszióba fogsz süllyedni. Amint kimondtad az érzéseidet, megfogsz könnyebbülni.


Én a helyedbe iskolát váltanék, mert én is ezt tettem és nem bántam meg.

2013. júl. 30. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!