Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Meg lehet bolondulni egy...

Meg lehet bolondulni egy szerettünk (közeli hozzátartozó, családtag stb. ) elvesztése miatt?

Figyelt kérdés

Kíváncsiságból kérdezem - és egy kis szorongásból is sajnos, mert én nagyon anyás vagyok, viszont késői gyerek... :(


16/L


2009. okt. 23. 15:27
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Ez attól függ, mennyire vagy labilis alkat, mennyire vagy hajlamos pszichés problémákra. egészséges lelkű ember idővel sikeresen feldolgozza, de sajnos sokan vannak, akiknek ilyenkor szakemberhez kell fordulniuk. annyit tudok javasolni, hogy ne pörgesd magad ezen, az anyukád még biztos sokáig veled lesz. én is nagyon anyás vagyok, amikor eszembe jut, hogy egyszer elveszítem, nagyon szomorú leszek. de tényleg próbálj ne ezen gondolkozni.

23 L

2009. okt. 23. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Hát, megbolondulni talán nem ,de mély depibe süllyedni lehet. Megkérdezhetem, mit jelent, hogy késői gyerek vagy? :) (csak mert én is későn szültem)
2009. okt. 23. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Attól függ, mit értessz megbolondulás alatt. De sajnos igen. Depresszió, személyiségzavar, pánik szorongás, és a többi nyalánkságok. De szerintem mindez megelőzhető, ha már az elején szaksegítséget kérsz! És nem gyógyszerre gondolok, hanem szakemberre, aki valóban segít. Mert van ilyen.
2009. okt. 23. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Hogy mit jelent, hogy késői gyerek vagyok? :O Hát azt, hogy anyukám későn szült meg, nem fiatalon, mint a nagy átlag. És nem tudom elképzelni, hogy tudnék nélküle élni... Hülyeség ilyenen gondolkodni tudom, de nem tudok a fejemmel mit kezdeni, és nagyon zavar a tény, hogy ilyen korban más anyukája még 40hez közeli, enyém meg már 53at fog tölteni... :(
2009. okt. 23. 16:02
 5/10 anonim ***** válasza:

Akkor 37 évesen szült az Anyukád. Én 36 voltam, mikor született a lányom. Lehetett volna előbb, is, de valamiért nem akartuk korábban. Én nem bántam meg. :) Egyelőre legalábbis. Azt írod, nagyon szereted az anyukádat, ennek örülök! Szerintem szeresd, vigyázzatok az egészségére és sokáig nem lesz semmi baja!!


Amúgy cikinek érzed, hogy másnak ennyi idősen 40-hez közeli az anyuája? (egyébként 40 és 53 között 13 év van.. nem annyira nagy idő).

2009. okt. 24. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Nem érzem cikinek, amikor kisebb voltam, igen, de már egyáltalán nem. Ő nekem a legfontosabb. :) Biztos túl sokat aggódok...
2009. okt. 25. 17:07
 7/10 anonim ***** válasza:

Normális, hogy túl sokat aggódsz, én nem voltam késői gyerek, mégis belebetegedtem, mikor anyukámnak néha idegbecsípődése volt és két napig mozdulatlanul feküdt az ágyban. Én ilyenkor 2 napig sírtam, azt hittem, itt a vég..


Szerintem ne gondolj ilyesmikre túl sokat, mert a tudatalattiba bevésett gondolatok néha ijesztően valóra tudnak válni.

2009. okt. 26. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Jaj, ne is mondj ilyet, még rágondolni is szörnyű... Van, aki szerint csak kamaszkori aggódás - majd elmúlik. Remélem. :) Köszi a válaszokat.
2009. okt. 26. 13:15
 9/10 anonim ***** válasza:
Most olvasgattam ezt a kerdest, mert én is egyre többet gondolok erre mostanában. Egészen negnyugodtam addig amig a 7. Válaszhoz nem értem. Köszi 7/8 az utolsó mondatod miatt totál ideges lettem...
2016. ápr. 21. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Jobban vagy már?
márc. 4. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!