Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A pszichológus megkérdezte,...

A pszichológus megkérdezte, hogy tudok -e mostanában örülni bárminek is. Mondtam, hogy semminek mostanában. Ez minek a "tünete" lehet vajon? Nem kérdeztem meg, de érdekel, és ezen gondolkozom már két napja.

Figyelt kérdés
2012. ápr. 21. 19:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

A depressziónak, amelynek leánykori neve "melankólia". Magadat is értékelheted, valószínű ilyen kérdéseket tett fel a lélekbűvár is.

[link]

2012. ápr. 21. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
köszi, hogy válaszoltál. Igazából már 5-6-szor voltam nála, és általában én beszélek, ő csak néha kérdez. De a múlt héten mondta, h még vmit szeretne kérdezni, és ezt kérdezte. Egyébként a teszt alapján "súlyos hangulati zavaraim" vannak, és azt ajánlják, h mihamarabb menjek pszichológushoz.
2012. ápr. 21. 20:48
 3/11 anonim ***** válasza:

Igen, annak. Az örömképesség úgy csökken és szűnik meg, ahogyan erősödik a depresszió.


A Beck-féle tesztet nézd meg, és legyél nagyon őszinte magaddal, különben nem ér semmit az egész!

2012. ápr. 21. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Én is tudok lehangolt lenni,olykor van is miért-mindig van miért-de mióta rádöbbentem,hogy ha változtatok a gondolkodásomon,AZONNAL jobban érzem magam,azóta többnyire alkalmazom ezt az egyszerű módszert.Az embert senki nem húzza ki a nehéz pillanatokból,csak saját maga,és a helyes gondolkodása.
2012. ápr. 21. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
És még valami,túl gyorsan rámondjuk egy-egy lelkiállapotra,lehangoltságra hogy depresszió.Ez nem a jó út.Megbélyegezzük vele az embereket,ők meg elhiszik magukról.Sokaknak lenne miért depresszióba süllyedni,mások pedig könnyebb helyzetben esnek maguk alá.Érdemes figyelni,miken gondolkodunk,milyen párbeszédet folytatunk magunkkal egész nap,s hogy miként látjuk mi saját magunkat.Csináljuk csak egy napig:meg fogunk döbbenni.Aztán változtathatunk.
2012. ápr. 21. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

A valódi sepresszióból nem húzod ki magad sem a hajadnál fogva, sem pozitív gondolkodással, sem egyébbel. Ez különbözteti meg a melankóliától és az önsajnáltattól meg a szenvelgéstől.


A depresszió betegség, nem is kispályás!

2012. ápr. 21. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszotokat.

Kitöltöttem a Beck-féle kérdőívet is, az már nem mutatott olyan nagyon rossz eredményt, mint a másik teszt. Próbáltam a lehető legnormálisabban kitölteni...

Egyépbként a "depresszió portálon" megtaláltam jól összeszedve a tüneteket, konkrétan az összes igaz rám. :SS Némellyik kisebb, némelyik nagyobb mértékben...

Az ilyen szedd össze magad, meg gondolkozz pozitívan jószándékú tanácsok ilyenkor már tényleg nem tudnak segíteni, ez egy szintig, amikor tényleg csak rosszkedvű valaki, akkor segíthet biztosan, azt hiszem, ez már ilyenkor viszont kevés, vagy inkábbb ártalmas, mert konkrétan hülyének, meg bénának érzem magam, hogy ez nekem miért nem megy...

Egyébként hol ennek a vége? Járok már egy ideje a pszichológushoz, de annyira nem érzem a végét...:(

2012. ápr. 22. 21:39
 8/11 anonim ***** válasza:
Én mégis úgy hiszem,hogy a legtöbbet magunkon tudunk segíteni.Ilyenkor már kell a külső segítség is,de mi magunk is kellünk hozzá.A pozitív gondolkodás egy elcsépelt kifejezés,akkor azt mondom igény a változásra,akarat,szándék,elhatározás a jobb életre.
2012. ápr. 22. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Az első vagyok és csatlakozok a 8. hozzászólóhoz: nagyon sok múlik a hozzáállásunkhoz. Nekem bevált már többször is az orbáncfű, a téli depresszióra is, meg arra is, ami most bujkál bennem. De nagyon fontos, hogy ne törődj bele, ne hagyd el magad.
2012. ápr. 22. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
nem hagyom el magam semmiképp persze, tényleg szeretném a változást, a pszichológust is én szerettem volna, én mentem utána. Itthon sokáig nem értették meg, hogy miért szeretnék menni, aztán azt hiszem mostanra belátták...
2012. ápr. 23. 00:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!