Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Aki élt már át ilyet, tud...

Aki élt már át ilyet, tud tanácsot adni?

Figyelt kérdés

16 éves vagyok, fiú.

Olyan dolgok történtek velem eddigi életemben, amik depresszióba, szorongásba kergettek.

Ma már ott tartok, hogy teljesen magamba vagyok fordulva, nem érdekel semmi és senki, öngyilkosságon gondolkodok, és van, hogy teljesen üresnek érzem magam.

Aki élt már át ilyet, tudja, hogy miről beszélek.

Anyáék teljesen ki vannak akadva.

Olyanokat vágnak a fejemhez, amiket álmomban sem gondoltam volna.

Tudják, hogy beteg vagyok, és sokat gondolkodok az öngyilkosságon.

Azt mondták, hogy nemsokára szakemberhez visznek, de...

Látják, hogy magamba vagyok fordulva, és csak meredek magam elé, egész álló nap.

Azt mondják, hogy Kállóba szállítanak, meg hogy csak sajnáltatom magam.

Azt hajtogatják, hogy semmi értelme annak, hogy pszichológushoz vigyenek, ha én nem teszek a betegségem ellen semmit.

De könyörgök!! Nem tudok tenni ellene semmit, mert teljesen elhatalmasodott rajtam.

Fogalmuk sincs, hogy mit érzek, min megyek keresztül.

Sokat nyomkodom a telefont, és kerülöm a társaságukat..

Segítsetek, mert tényleg ki fogom nyírni magam..


2013. aug. 6. 08:04
 1/9 anonim ***** válasza:

"...semmi értelme annak, hogy pszichológushoz vigyenek, ha én nem teszek a betegségem ellen semmit."


Na igen, ez egy gyakori jó tanács a "fejben dől el minden" és a "szedd össze magad" mellett.

Én is eléggé depressziós tini voltam, tudom, mit élsz át. Mindenképp menj el szakemberhez, amint látom, hajlandó is vagy erre, annak ellenére, hogy a szüleid mindig mást mondanak (egyszer elvisznek Kállóba, másszor meg semmi értelme pszichológushoz menni?). Nem kell tűrnöd ezt a szenvedést, ha egyszer létezik hatékony segítség. A szakember biztosan segíteni fog, csak működj együtt vele!

Semmiképp ne próbálkozz öngyilkossággal, ne is gondolj erre! Hiszen nem akarsz meghalni. A szüleid véleményét pedig hagyd figyelmen kívül, biztosan nehéz, de próbáld meg!

2013. aug. 6. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Annyiban igaza van a szüleidnek, hogy saját magadnak is lépni kellene. Mégpedigsokat mozogni, erősen edzeni, kint a szabadban teljes hangon énekelni és nem bent ücsörögni.

Már ha annyit nyomogatod a telód, próbálj meg ezek özül valakit felhívni:

[link]

[link]

2013. aug. 6. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Rengetegszer sértenek meg.

Egy gyerek támogatást vár a szülőktől, nem azt, hogy még jobban letaszítsák őt a lábáról.

Mikor közöltem a szüleimmel, hogy öngyilkossági gondolataim vannak, azt mondták, hogy tegyem meg, hogy ha akarom, őket már nem érdekli :'(

Telefonon Facebookozni szoktam, a barátaimmal beszélek (vagyis inkább csak 1 barátommal), neki mindent elmondok.

És anyáék ezért is ki vannak bukva, hogy nem nyílok meg előttük..

De hát hogy nyíljak meg, hogy ha egyszer így reagálnak?

Azt sem fogadták el, hogy meleg vagyok..

Van, hogy azzal is sértegetnek.

És ez még rátesz még egy lapáttal, mert úgy érzem, hogy egy hülye, különc vagyok.

Annyi nyomasztó érzésem van, hogy már felsorolni sem tudom őket.

Egész nap rajtam van.

Nem találok magamnak fiút sem :( Ha találnék, legalább lenne valaki, aki szeret.

Bele vagyok zúgva egy srácba, de ő sajnos hetero..

Olyan nagyon nehéz ez az egész..

2013. aug. 6. 09:50
 4/9 A kérdező kommentje:

Anyáék elvárnák tőlem, hogy társaságba menjek, meg beszélgessek emberekkel.

Amúgy is zárkózott típus vagyok, de a szorongásom miatt rettegem az emberekkel való beszélgetéstől, meg a társaságba menéstől..

De ők ezt nem értik meg egyszerűen..

2013. aug. 6. 10:09
 5/9 anonim ***** válasza:
Akkor végül is fogsz szakemberhez menni, vagy nem?
2013. aug. 6. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Igen, fogok, ha addig nem záratnak be Kállóba..
2013. aug. 6. 10:47
 7/9 anonim ***** válasza:

Ott is szakemberek kezébe kerülsz... de azért reméljük, hogy nem jutsz odáig. Jobb, ha magad mész, mint ha visznek...

Egyébként nem te írtad ki ezt a kérdést is:


http://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__mentalis-egeszseg__4..

2013. aug. 6. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

#7-es:

Nem, de olvastam azt a kérdést.

Nekem ez az első ilyen kérdésem.

2013. aug. 6. 10:55
 9/9 anonim ***** válasza:

Igazából nekem teljesen más jellegű problémáim voltak, de én is sokáig szorongtam. Volt, hogy eszembe jutott az öngyilkosság, de őszintén egy percig sem gondoltam komolyan. Nagyon kilátástalannak tűnt minden és nem is tudom, hogy éltem túl. Nem egy dologról volt szó, hanem több minden jött össze egyszerre.

Igazából volt egy célom és szerintem az tartott életben. Találj magadnak egy célt, úgy majd azt érzed van értelme küzdeni. Bármilyen célt. Gondolkodj el mit szeretnél igazán.

Rajtam az is segített, hogy belegondoltam hány ember szenved jóval komolyabb problémák miatt. Nekem sem voltak kicsik, de pl legalább egészséges voltam/vagyok.

Tök mindegy mi a problémád, több ezer embernek százszor nehezebb és bármit megadna azért, ha a helyedben lehetne.

2013. aug. 6. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!