Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy győzhető le a nőfóbia?...

Hogy győzhető le a nőfóbia? Saját tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Szerintem nőfóbiás vagyok. Nagyon jó lenne egy nő, aki segítené ezt leküzdeni, de annyira tartok tőle, hogy tönkretenné az életem, hogy elvenne mindent, ami fontos számomra, hogy félek. Kimondottan félek. Nem bízok bennük, de szeretnék megbízni bennük. Ha lenne egy régóta tartó komoly kapcsolatom, amit a nő nem akarna megszakítani, biztos remek érzés volna, de ilyen még nem volt. Nem volt még kapcsolatom 23 évesen. Saját tapasztalatok?

#nőfóbia #hogy győzzem le?
2013. aug. 8. 13:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Neked mik a saját tapasztalataid? Történt valami nagyon negatív eddigi életed során, amiért így érezhetsz?
2013. aug. 8. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Nem tudom az okát, valahogy az évek során alakult ez ki bennem. A nők valahogy egy idő után ellenségként tekintettek rám és alig néhány van, akivel jól kijövök. Tőlük viszont nem akarok semmit.
2013. aug. 8. 13:06
 3/11 A kérdező kommentje:
Van olyan, aki iránt nem érzek semmit, aki pedig tetszene, azokat valahogy direkt vagy véletlenül magamra haragítom. Mintha valami védekező reakció volna, hogy nehogy több lehessen a barátságnál. Nem tudom.
2013. aug. 8. 13:11
 4/11 anonim ***** válasza:
édesanyáddal milyen a viszonyod?
2013. aug. 8. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Jó vele a viszonyom. Van benne némi túlaggódás, az biztos. De attól még jó a viszony.
2013. aug. 8. 13:14
 6/11 anonim ***** válasza:

Tehát nem tudsz semmi olyat mondani, ami indokolná, hogy így érzel?


Szerintem nem biztos, hogy ezt egyedül meg tudod oldani, 23 évesen ha még nem volt kapcsolatod egyre kínosabb lesz, hogy még mindig nincs. Egyre frusztráltabb leszel és ha nagy nehezen ráveszed magad a próbálkozásra, akkor lehet elijeszted a kiszemeltet. Esetleg kineziológus vagy ilyesvalaki segítségét nem próbálnád meg igénybe venni? Valamiért félsz a nőktől, te magad sem tudod mi miatt lehet, erre így nehéz rájönni és kitalálni hogy legyen másképp.


Lány barátaid sincsenek? Mit csinálsz, tanulsz vagy dolgozol? Egyéb barátok, haverok vannak?

2013. aug. 8. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Nem akarnék ilyen segítséget igénybe venni. Vannak lány barátaim, de őket barátként tekintem és szerintem ők is engem, ezért fel tudok mellettük oldódni. Végülis sejtem az okát, h miért vagyok ilyen, csak nem szeretném leírni, nehogy rám ismerjenek véletlenül az ismerőseim.
2013. aug. 8. 13:39
 8/11 A kérdező kommentje:
A csókot már kipróbáltam, nehezen tudtam feloldódni kezdetben a lány mellett és megkérdeztem tőle, szeretné-e. Végülis nem éreztem iránta semmit, sőt, kényelmetlen volt a jelenléte, zavart, hogy nézi minden mozdulatom és nem is volt túl bátor vagy határozott, nem is tetszett igazán így inkább nem akartam vele kapcsolatot. Pedig lehetett volna.
2013. aug. 8. 13:42
 9/11 anonim ***** válasza:
Azt akartam javasolni, hogy első körben inkább csak barátkozz a lányokkal, ne rögtön a kapcsolattal próbálkozz. De látom, lány barátaid már vannak...
2013. aug. 8. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Ha lány barátok társaságában fel tudsz oldódni, akkor ez lehetne kiindulópont, a barátság átfordulhatna valami másba egy idő után esetleg. Ha úgy érzed, hogy van olyan lány haver, akivel szívesebben vagy, akkor legyél vele többet, még ha azt is hiszi, hogy csak barátok vagytok, ha elég jól érzitek magatokat egymással barátként, akkor úgyis elkezdenek kialakulni előbb vagy utóbb érzelmek is köztetek. Ha meg már közelebb engedtétek egymást, akkor ha normális lányt fogtál ki próbál majd segíteni majd a te fóbiádon szerintem. Próbálj olyan közegben mozogni, ahol nem félsz lányoktól és elsőre ott megpróbálni észrevenni az adódó lehetőségeket. Az én első barátomnak csak lány haverjai voltak, én is először barátkoztam vele, egyre több dolgot megosztottunk egymással, egy idő után még többet és többet meséltünk volna a másiknak, ha bajunk volt jól esett a másik társasága, aztán én lányként hoztam fel, hogy ez kezd kevés lenni, és még többet szeretnék belőle kapni. Aztán ő erre rábólintott, hogy oké.. így jöttünk össze és jártunk jó sokáig :) Semmiképp ne stresszeld magad, hogy most udvarolnod kéne, de nem megy, mert ezt érezni a másikon. Állj úgy hozzá, hogy csak barátkozol. Hidd el, a lányok fel fognak szedni téged, ha akarnak tőled valamit, de úgy érzékelik, hogy félősebb vagy.


Ha gondolod írd le priviben mitől lehet fóbiád, szívesen meghallgatlak!

2013. aug. 9. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!