Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan segítsünk a rokonunkon...

Hogyan segítsünk a rokonunkon és mit tegyünk a helyzetben?

Figyelt kérdés

Édesanyám tulajdonában áll egy lakás, ahonnan apámat "válásszerű" helyzetben (de ez is indokolatlan volt) elküldte. Ott maradtam én, mint a fia, de közvetlen utána engem is el akart küldeni. Mivel tehetetlen voltam és magamtól nem tudtam csak úgy elmenni, csinált egy rendőrségi ügyet és távoltartási végzésekkel próbált eltávolítani.


Az ügy annyira elharapódzott hogy mára már szinte bizonyított a kóros elmeállapota, de senki sem tudja mit lehet tenni. Most például nem enged haza, nyíltan agresszív, fenyegető, viszont például a barátnőm ott hagyott biciklijét fogta és "eladta".... az én két másik biciklimmel együtt, azért, hogy ha a saját feljelentése rosszul sülne el, legyen miből kifizetni a kapott büntetését, mivel az a "mi hibánk" hogy rendőrt hív rám és a rendőrségnek lejön, hogy hamisan és őt büntetik. És persze erre az a megoldás, hogy a gyerek cuccait aki közben 30 napos távoltartási végzés alatt áll, eladjuk...


Szóval durva a helyzet.


De most egy mentálisan szétesett (viszont agresszív) embert mindenki ott hagy egy értékes lakásban? Mit lehet tenni?


2013. aug. 10. 09:12
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha van több tanú a viselkedésére, akkor hivatalból kell kérni a kivizsgáltatását.


Továbbá, fel kell jelenteni, hogy más tulajdonát engedély nélkül eladta.


A lényeg: minél hamarabb lépni kell.

Egyrészt azért, hogy ne durvuljon tovább a helyzet, másrészt ha késlekedtek, akkor jogosan vetődhet fel a kérdés, hogy miért nem léptetek hamarabb, ami befolyásolhatja a korábbi helyzetről való elmondásotok hitelességét.


30/N

2013. aug. 10. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
A feljelentést megtettük, a kivizsgáltatása is folyamatban lesz, mert elértük az orvosát, viszont amíg ezek az ügyek nem tisztázódnak maradjunk tőle távol? Még a cuccaimat sem tudtam hova kimenekíteni, nem beszélve arról, hogy az otthonomat veszíthetem el.
2013. aug. 10. 16:51
 3/3 A kérdező kommentje:
Az a terve, hogy kijelent az ingatlanból. (kvázi nem leszek sehova se bejelentve, de ez mellékes)
2013. aug. 10. 16:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!