Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pánikbetegséggel kapcsolatban....

Pánikbetegséggel kapcsolatban. Olyan emberektöl várom a választ, akik tudnak tanácsot adni. Mit lehet tenni a lent leírt helyzetben? Kezdö "pánikbeteg".

Figyelt kérdés
Nem rég rosszul lettem, levittek a szüleim a sürgösségire mert halálfélelmem volt,remegtem,zsibbadt a kezem a szám,vert a szivem.Kórházban nem találtak semmit, azt mondták pánikrohamom van. körzeti orvos annyit reagált h szedjek be frontit ha ujra rámjön a roham.Csak hogy a rohamok ha el is kezdödnek pl látás kiesés,zsibbadás,hiába veszek be frontint,a szivdobogás,a rosszul lét azonnal jelentkezik. 2 hét alatt 3szor voltam már rosszul. Akik ilyen helyzetben vannak, milyen megoldásokkal próbálják a rohamokat orvosolni? Múlt héten pl a munkahelyemen jött rám. köszönöm!
2013. júl. 8. 14:38
 1/6 anonim válasza:
100%
Üdv. Pontosan ugyan ezt éltem át fél éve. Nekem is az orvos felírt frontint, egy két hónapig szedtem mindennap 0.25öst, a nélkül el nem mertem indulni itthonról. Szerintem a "megoldás" talán az lehet hogy ha érzed hogy kezd rád törni, ne figyelj oda rá pl. vond el a figyelmed valami másra, tök mindegy mire. Én is ezt tettem és legtöbbször bevált, persze az első pániktól számítva úgy 3-4 hónapig szedtem rá ha rámtört, aztán kezdett úgy ritkábban előfordulni ez, és már csak ritkán veszem be ha olyan mértékű. A frontinnak gyomorba 10-15perc a hatóideje tapasztalat szerint ami soknak tűnik ilyenkor főleg ha nem régiben jött ez ki neked. Azt még talán tudom ajánlani hogy szedj magnéziumot és b6 vitamint rendszeresen mindennap, persze ne sokat, meg még esetleg citromfüvet ami nyugtató hatású. Ezeken kívül jobb ha többet mész napra és sportolj naponta legalább 1órát, én pl biciklizek és bevált eddig. Még annyi hogy ne nagyon igyál kávét meg alkoholt, egyéb stimulánst... Szerintem 1-2 hónap és elmúlhat de mindenképp vizsgáltasd ki magad, lehetséges hogy a pajzsmirigy-el van probléma, az szokott gyors szívverést okozni általába. Most így ennyit tudtam összeszedni. Aztán sok kitartást!
2013. júl. 8. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
2013. júl. 8. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2013. júl. 9. 13:53
 4/6 Jobbos válasza:

Amitrex és Helex Retard. Nálam ez a páros teljesen megszüntette az erős és hosszú ideje tartó pánikbetegségemet. (Persze folyamatosan szednem kell azért.)

Azzal pedig egyetértek, hogy ebben az esetben alkoholtól, drogoktól különösen óvakodni kell. És lehetőleg a koffeintől is (pl. erős kávé, energiaital).

2013. júl. 10. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Carmen2 válasza:

Nem gondolom, hogy a gyógyszer megoldás lenne. A pánikbetegség minden téren és formában "agyi, lelki" eredetű. Mindenki, aki átéli és benne van már egy ideje tudja, hogy nem valós, mégis esetenként borzasztó ijesztő és félelmetes tud lenni!

A gyógyszer CSAK tüneti kezelés, a valódi kiváltó okot nem szünteti meg!

Én rengeteg féle-fajta gyógyszert szedtem rá és egy sem hozott megoldást a problémára! Sőőt, többet ártottak mint amennyit valójában használtak volna.

Van belőle kiút ezek nélkül is!

Amennyiben érdekel, privátban nagyon szívesen adok tájékoztatást a dolgokról! :)

2013. júl. 15. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Jobbos válasza:
Nálam is próbálkoztak több éven keresztül, többféle gyógyszerrel, egyik sem volt jó. Kivéve, amit leírtam, s amiket 2 éve szedek. Teljesen megszűnt a betegségem. És kizárólag a gyógyszerek által.
2013. júl. 17. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!