Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szégyellem, hogy sgeítségre...

Szégyellem, hogy sgeítségre van szükségem, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Azt hiszem Tourette-szindrómám lehet vagy nem tudom. A bajom az, hogy néha elkezdek magamban beszélgetni,vagyis ismételgetni mondatokat, amiket régen kimondtam. Ez naponta 20-30-szor is előjön úgy, hogy csak akkor veszem észre, ha már kimondtam. Ez nagyon zavaró, ugyanis már azt is észrevettem magamon, hogy az utcán is előjön valamilyen mértékben, bár akko próbálom magam visszafogni. A családom is észrevette és nagyon szégyellem, hogy beteg lehetek. Ők nem mondják, hogy baj van, de én tudom, hogy nem sikerül elnyomnom ezeket a dolgokat, mindig akaratlanul előjönnek azoka régi mondatok, közbe általában mozgok is. Annyira nem akarom ezt, nem akarok a pszichiátrián kikötni. Szerintetek is tourette szindróma? Mit tegyek? mondjam el mindenkinek, hogy beteg vagyok? Az az igazság, hogy a barátaimnak már mondtam és egy páran azt mondják, hogy semmi bajom, csak bemagyarázom magamnak. De akkor miért nem tudom irányítani magam, mikor előjönnek ezek a mondatok?
2013. aug. 11. 18:20
 1/2 anonim ***** válasza:
nem kell mindenkinek elmondani, csak akikben bízol. Szerintem próbáld meg kezeltetni, utána meg ha nem bírod vagy valami akkor nem kötelező folytatni, meg lehet tanulni együttélni vele.
2013. aug. 11. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Te honnan tudod, hogy meg lehet tanulni együttélnia tourette szindrómával? Ezt most csak általánosságban mondod a mentális betegségekre, vagy ennyire értessz a tourette szindrómához?
2013. aug. 11. 18:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!