Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért szokták mostanába...

Miért szokták mostanába vagdosni magukat az emberek? (főleg 12-20év közöttiek) Aki csinálja, az mondja el h miért vagy mi történt. (Ez nem az emósok szokása)

Figyelt kérdés
2013. aug. 12. 14:26
 1/9 anonim ***** válasza:
70%
Kilátástalan gazdasági helyzet, nullához közeli munkalehetősség a fiataloknak, romló életfeltételek, bizonytalan jövőkép... Nem csoda, hogy sokakban előjönnek a szuicid hajlamok. Köszönjük, Viktor...
2013. aug. 12. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
12%
Mert hülyék. Látták/hallották a tévében, hogy ez jó, és jól megvagdossák magukat. Ahelyett, hogy szembe néznének a problémáikkal, menekülnek.
2013. aug. 12. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
20%
Egyeske, és másnak nem köszönöd meg? Neheztelni fognak rád.
2013. aug. 12. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
48%

A vagdosás nem suicidálás!!!

Rengeteg ember van a fent leírt kaka helyzetben mégsem vagdossa magát.

Egyébként meg "mindenki a saját szerencséjének a kovácsa".

A 12-20 éves korosztály nem "az emberek" általános kategória ahogy a kérdező írja, hanem a kamaszok, késői kamaszok, nyilván instabil családi háttérrel!!! Innen indul minden, ki mit hoz, kap otthonról

2013. aug. 12. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

# 2:

Ez a jelenség nagyon messze áll a hülyeségtől. Inkább egy önkárosító mechanizmusról beszélhetünk, ami a fel nem dolgozott szorongástól és frusztrációtól alakul ki.


Mondjuk érdekes, hogy nem minden mentális betegnél alakul ki ez a tünetegyüttes. Én is szorongok és súlyos depressziós vagyok, mégsem vagdostam még magam soha.

2013. aug. 12. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Bárzsing ***** válasza:
100%
A forma, a vagdosás valószínűleg divat. De régen és most is vannak más, ehhez hasonló önkárosító tevékenységek, pl. valaki üti a fejét a falba, valaki nem eszik vagy épp rosszullétig eszi magát, stb. Én kamaszkoromban ököllel ütöttem a fejemet. Akkortájt is voltak már vagdosásról hírek a tévében, de nem is gondoltam rá, hogy az én szokásom is egy kalap alá vehető ezzel. Évek múlva jöttem csak rá. Azóta már leszoktam erről. Mindenesetre úgy gondolom, hogy azok, akik valamelyest más módszert választanának, olyat, mint én, azok is a falcolást választják, mert ez már szinte mindenki ismeri, egyfajta mintát képvisel. Nem lettek többen (vagy legalábbis annyira, mint ahogy látszik) mostanában az autoagresszív fiatalok, csak a net miatt meg a fentiek miatt sokkal többnek tűnik.
2013. aug. 12. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Na ez jó kérdés, és nekem kissé ijesztő a téma. sok féle ok lehet, egyike ezeknek a depresszió, saját haszontalannak tartása.

2, lehet egy súlyos trauma, pl. valaki elvesztése, ami után folyamatosan emészt a bűntudat vagy csak lemondás az "értéktelen" életről.

3, a mai körülmények között sokan nem találják helyüket a világban. és nem akarok eltérni a témától, Isten pedig pont ezért teremtett minket (református vagyok) hogy mindenkinek legyen valami földi küldetése, hogy őt hirdesse, mindenkinek feladata van amit csak Isten tud előre, azonban pár ember akarata ellenére sajnos azon van hogy mindennek az ellenkezőjét bebizonyítsa, ezáltal nem tud csak nagyon kevés ember munkához jutni, biztos álláshoz, még az sem mindig aki egész életében tanul.

4, lehet a pillanatnyi körülmények, család, rossz társaság.

de ott a példa, a Justin Bieber fanok vagdossák magukat, mert egy 16 srác Amerikában ugyanezt tette. Persze vennek "normális" rajongók is de sajnos ez is elég botrányos.

2013. aug. 12. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Én pszichiáteremtől tudom hogy miért vagdosság általában magukat az emberek. És nem csak a 12-20 év közöttiek, mert ez egy bődületes általánosítás szerintem!


A legfőbb gond a harag és düh kezelése. Egyes emberek kifelé externalizálják az indulataikat (tehát másokat megvernek, káromkodnak, beszólnak másnak) tehát a külvilágban vezetik le a feszültséget.

Míg másoknál olyan mértékűek ezek az érzések hogy már nem elég másra hárítani, avgy bűnbakot keresni hanem önbüntetéshez folyamodnak. Ez lehet önrombolás pl: evészavarnál önhánytatás, vagy saját maguk vagdosása. Ennek a legsúlyosabb formája az öngyilkosság. Míg az előbbinek amit leírtam a gyilkosság.


Na, megpróbáltam érthetően leírni remélem érthető! :)

2013. aug. 12. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 ktk312 ***** válasza:

Kipróbáltam és csináltam is egy ideig.


Tapasztaltam megkönnyebbülést, felszabadultságot és akarat erőt, hogy csináljam.


De nem kötött le a dolog...

2013. aug. 12. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!