Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szélhámosok által manipulált...

Szélhámosok által manipulált megkattant rokon, mit tehet a gyereke? 19L

Figyelt kérdés

Én diákmunkából élek, havi 30 ezer forintból, ebből alap élelmiszereket vásárolok, mert otthon nem kapok semmit, és bele is adok a rezsibe. Épp, hogy kijövök.

Árva vagyok, édesanyám egy ideje furcsán viselkedik, 2 éve nem jár le dolgozni, gyorshitelekből él. Mindenkit feljelentget maga körül, egyre több pénzt követel a rezsibe is, pedig nem változott meg a fogyasztásom, nemrég rám szállt és egy olyan feljelentést tett, ami a feljelentés tárgya miatt távoltartási végzést követelt (hogy bántalmaztam), valahogy látleletet is csinált, lehet, hogy odaverte magát valamihez.


Anyám betegsége tény, mivel pszichiáter kezeli szinte heti rendszerességgel, de a hatóságok erről mit sem tudnak és egyenlőre hiába mondom. Tehát egy munkaképtelen adósságokba boruló mentálisan nem túl ép ember, akit ráadásul rosszindulatú, pénzsóvár idegenek, uzsorások, eltartási szerződésre nyáladzók befolyásolnak kipaterol a jól megszokott otthonomból ahol ráadásul havonta beleadtam a rezsibe is.


2 hónapja tengődöm az utcán, jártam már albérletben is, de fix munka hiányában nem volt fenntartható, barátoknál is lehettem, de csak 1-2 hetet, már lejárt a végzés, de anyám továbbra sem akar hazaengedni. (jelenleg egy könyvtárból írok)


Most elhatároztam, hogy leadom az ügyet a gyámhivatalnál, beszélek az orvosával, minden segítséget megadok neki anyagilag és orvosilag is és ha kell erőszakkal (nem fizikaival) de hazaköltözöm. Mert nem tettem semmit.


Tanácstalan vagyok, nem kérek olyan lehordásokat, hogy dolgozzak és menjek albérletbe, mert mindamellett, hogy most ez a cél, egyenlőre nem olyan tiszta az oda vezető út. Jelenleg például ifjúsági szükségszállón laktam és ismerősnél zuhanyoztam le minden nap.... és nemrég eszméltem fel mennyire nem normális, hogy egy elmebeteg ember otthon ül és nem csinál semmit és a teljesen normális lányának kell szenvednie.


Tehát nem tudom mit tegyek, és kizárólag a kérdésre válaszoló, jóindulatú, segítő válaszokat várok. Én úgy érzem anyám betegsége nem akkora kényszer és katasztrófa, hogy megkockáztassak miatta egy kvázi jövőbeli bármikor bekövethező hajléktalanságot (ami gyakorlatilag már most fennáll, mivel nincs rendes fedél a fejem fölött)


Tehát az úgy helyes, hogy most mivel lejárt a végzés, hazamegyek, és ha kell gondnokság alá helyeztetem. És bármivel is kell szembenéznem nem lehet rosszabb mint a lassú leépülés.



2013. aug. 14. 17:16
 1/1 anonim ***** válasza:
Egyik napról a másikra változott meg? Lehet hogy ez is sokat számít. Mondtad hogy félárva vagy, nem szeretnék nagyon belemenni ebbe, de édesapáddal mi történt? Mert lehet hogy ez is hozzájárult ehhez a furcsa viselkedéshez. Mindenesetre tényleg kéne legalább egy fix munka, mert ez így nem mehet sokáig, és valami kompromisszumot kell kötnöd édesanyáddal is. Muszály, mert hiába költözöl haza, ha a levegő pattanásig feszül az csak vagy veszekedést vagy bezárkózást szülhet. Vagy talán próbáld meg támogatni és megérteni, legalább tégy úgy mintha mellette lennél. A távoltartási végzésről annyit hogy ez már tényleg átlépi a normális és az elmebeteg határát, de hátha megpróbálsz úgy tenni mintha támogatnád. Nem tudom ez mennyiben segít de olvastam egy köünyvet pár éve (fogalmam sincs mi volt a címe) ami egy hasonló helyzetű srácról szólt és végül a temetőben találkozott az anyukájával, aki megfenyegette ha mégegy lépést tesz felé hívja a zsarukat, a srác meg talpraesett volt mert közben már ő is kihívta a rendőrséget így gyakorlatilag az egész jelenetet és az alaptalan fenyegetéseket is látták. A végére természetesen az anya szemszögéből is le lett rva pár sor visszatekintés, idézek belőle egy részt amit nem tudok elfelejteni: "Pokoli négy év volt de már nem fáj semmi. Egy szem fiam teljesen idegbeteg, folyamatosan fenyegetett, elment tőlem otthonról. Hol rontottam el? Jót akartam, mégis pszichopatát neveltem?" Hátha ez segít.
2013. aug. 15. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!