Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Lehet bajom tőle? Rivotril-cip...

Lehet bajom tőle? Rivotril-cipralex

Figyelt kérdés
Az orvosom felírt nekem 0,5mg-s Rivotrilt és 10mg-s Cipralexet enyhe depresszióra. Reggel és este kéne bevennem 1-1 szemet, de mostanság annyira túlzásba estem hogy már akkor is beveszem ha csak egy kisebb düh is ér. Azt hiszem függő lettem. A napi 2-2 helyett van hogy 4,5 lemegy mindkettőből. Kérlek segítsetek! Volt már valakinek hasonló problémája? Mi a teendő? Illetve azt szeretném tudni, milyen hatással lehet ez a szervezetemre.

2013. aug. 15. 20:58
 1/9 anonim ***** válasza:

Én is ugyanígy jártam, mint te. Cipralex-rivotril. A cipralexből bevettem pár szemet, de nem voltam jól, így abbahagytam. A rivotril nagyon bejött nekem, szerintem én is függő lettem. Naponta kb 3-5 szemet fogyasztottam én is, de két hét alatt elfogyott az egész két hónapi adagom, így nem akartam mélyebbre süllyedni. Abbahagytam. Nagyon nehéz volt az első két hétben, mindent megadtam volna egy szem gyogyóért. Ennek már két hónapja, és még mindig szeretnék íratni valahol.

17f

2013. aug. 15. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
70%
A Cipralex SSRI, antidepresszáns. Felesleges belőle többet beszedni, mint az előírt, nem azonnal fejti ki a hatását, mint a Rivotril, még szerotonin-szindrómát is kaphatsz...
2013. aug. 16. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
90%
Tartsd be az orvos utasításait. Ha nem, magadra vess. Ezen már nincs mit magyarázni.
2013. aug. 16. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Bárzsing ***** válasza:
Ha Rivotrilből többet szoktál bevenni, nem ajánlott hirtelen abbahagyni, szépen fokozatosan csökkentsd le az előírt adagra, és a dokinak sem árt bevallani a dolgot.
2013. aug. 27. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
45%
Mind a kettőtől csak bajod lehet. Ezek a szerek nem oldják meg a problémádat, csak elfedik. Pont mint az alkohol, vagy a drog. Sőt, amit az orvosok elfelejtenek megmondani, hogy ezek a szerek molekuláris szinten eltávolítják az agyad azon részét, ami abban segít téged, hogy megküzdj a minden napi problémáiddal. Olvasd csak el a beteg tájékoztatót, ott valahol nagyon apró betűkkel a mellékhatásoknál megtalálod azt, hogy öngyilkosság. Miért is szedted be ezeket a bogyókat? Hogy jobban legyél, igaz? Szóval...? Sokkal többet ártasz a szervezetednek ezekkel a szerekkel, mint amennyit használnál velük.A hosszútávú hatásai pedig: vizelettartási problémák, személyiség torzulás, paranoia, szívelégtelenség, izomsorvadás (a szív is izom!) soroljam még? Ha van rá lehetőséged tarts kutyát, vagy macskát, hidd el, hogy az állatok sokkal jobb hatással lesznek rád, mint a kemikáliák. Esetleg keress fel egy pszichológust, aki tud abban segíteni, hogy megtaláljátok a depresszió okát. Szívből kívánom neked, hogy mihamarabb megküzdj a depiddel és sikerüljön le tenned ezeket a mérgeket!
2013. aug. 28. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Gyógyszerekből TILOS az előírt adagnál többet bevenni!!!!

A gyógyszer nem játék!

2013. szept. 23. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
Ha enyhe a depressziód, nem emelni kell az adagot, mindenképpen csökkenteni, mert ha minél többet veszel be, átfordul a másik oldalra és már ellenhatást vált ki vagyis nem hat csak a mellékhatásai sokszorozódnak és droggá válik a szervezeted számára.A Rivotrilról ha tudod, már csak személyivel adják ki a patikában is.Én a napi 3 szem Rivotrilt és 2 szem Cipralexel kezdtem, most már lecsökkentettem esti 1-1 szemre.Nagyon fokozatosan kell csökkenteni a legminimálisabbra.A düh után hiába kapod be, akkor már nem ér semmit. A fejedben kell próbálni rendezni a dolgaid, és fokozatosan alakítani a környezeti hatásokat, lefoglalni magad , olyan tevékenységgel ami eltereli a gondolataid és akkor menni fog és nem lesz rájuk szükség.4-5 szemtől és átaludnék 2 napot az biztos !
2014. febr. 7. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 NoDrugs ***** válasza:
2014. febr. 7. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 NoDrugs ***** válasza:

NoDrugs nevű felhasználó válasza:



ANGOL NEMZETI GYÓGYSZERKÖNYV


4.1 HIPNOTIKUMOK ÉS SZORONGÁSCSÖKKENTŐK


BENZODIAZEPIN IRÁNYMUTATÁS


Javított kiadás 2013 November


A legtöbb szorongáscsökkentő (’nyugtató’) segíti az alvást lefekvés előtti bevétel esetén és a legtöbb hipnotikumnak nyugtató hatása van nappali bevétel esetén. Ezeket a gyógyszereket széleskörben írják fel, de használatuk esetén kialakul a tolerancia és a függőség. Ez nehézségeket okozhat megvonás esetén, ha a beteg rendszeresen szedte néhány hétnél hosszabb ideig (bővebben Függőség és Megvonás, alább). Ezen oknál fogva a hipnotikumok és szorongáscsökkentők alkalmazását rövid távra kell korlátozni akut állapotok enyhítésére a kiváltó tényezők megállapítása után.


FONTOS: BENZODIAZEPIN FIGYELMEZTETÉSEK


1. A benzodiazepinek súlyos, megbénító, vagy a páciensnek elfogadhatatlan kínt okozó szorongás rövidtávú (csak 2-4 hét) kezelésére szolgálnak, amely egymagában jelenik meg, vagy álmatlansággal vagy rövidtávú pszichoszomatikus, szervi, vagy pszichotikus betegséggel társulva.


2. A benzodiazepinek használata rövidtávú „enyhe” szorongásra helytelen.


3. A benzodiazepineket csak akkor lehet használni álmatlanság kezelésére ha az súlyos, megbénító, vagy extrém gyötrelmet okoz a betegnek.

2014. febr. 7. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!