Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szerintetek ez már depresszió,...

Szerintetek ez már depresszió, vagy csak a kamaszkor?

Figyelt kérdés
14 évesen mélyre süllyedtem. Vagdostam magam, minden este sírtam, és az öngyilkosság gondolata is nagyon foglalkoztatott. Egész nap ezen agyaltam, de végülis nem szántam rá magam a dologra, féltem. Nem volt sok barátom, az osztályban is elég sokat csúfoltak. Mindegyik barátnőm átvert, akiket eddig ismertem, kivétel nélkül, ezért ma már nem igazán bízom meg az emberekben. 6.-os koromban egy férfi nekem támadt este az utcán, gondolom meg akart erőszakolni. Nem történt semmi, de én nagyon megijedtem, és azóta is van bennem egyfajta félelem. Mikor középsuliba kerültem már jobban éreztem magam, és sikerült valahogy kijönnöm ebből a helyzetből, de nagyon nehezen. Utána évekig mindig nagyon magányosnak és üresnek éreztem magam. Visszagondolva, szerintetek ez már depresszió volt, vagy csak kamasz hiszti? Ti mit gondoltok erről?

2013. aug. 17. 22:34
 1/4 anonim ***** válasza:
Jelenlegi közérzeted milyen? Hány éves vagy?
2013. aug. 17. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
18 éves vagyok. Hát nem mondom hogy toppon vagyok, sajnos még mindig elég magányosnak és egyedül érzem magam, de ez már hozzám nőtt, de ettől függetlenül jól vagyok és sokat nevetek. :)
2013. aug. 17. 22:47
 3/4 senga92 válasza:

Én is ilyen voltam. :)

Megtaláltam életem párját, boldog vagyok, de persze mindig lesz nehézség az életben, sőt egyre nehezebb lesz.

Szerintem mindenki nehezen éli meg a kamaszkort, ezt akkor egy szakembernek kellett volna eldöntenie.

2013. szept. 2. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Hát a lényeg h túléltem és minden oké. Biztos emberfüggő, ki hogy éli ezt meg.. :)
2013. szept. 8. 20:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!