Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Kamaszkor vagy depresszió?

Kamaszkor vagy depresszió?

Figyelt kérdés
Az érdekelne, hogy egy 15 éves lánynál honnan lehet megtudni, hogy depressziós vagy csak elérték a lélekbeli "kamaszkori változások"?? normális válaszokat..előre is köszönöm!
2011. dec. 6. 19:42
 1/4 anonim ***** válasza:
konkrétabban? hogyan viselkedik?
2011. dec. 6. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Igazából rólam van szó..Szóval állandó hangulatzavar..de nagyon durván..paranoia..mostanába pánikrohamaim vannak, ami talán a család miatt is lehet.Szüleim elváltak és mindkét féllel rossz a kapcsolatom..barátaim EGYÁLTALÁN nincsenek..ha valakivel mégis beszélek teljesen úgy érzem, hogy érdekből van velem és utál, mint mindenki más..kivagyok közösítve..állandóan vagdosom, karcolgatom magam, mert úgy gondolom, hogy a jövőben semmire se fogok menni. Tanulás olyan szinten nem érdekel, hogy megbuktam. És ez nem most kezdődött.Amióta anyuék elváltak teljesen megváltozott az életem.Nagyon rosszul érzem magam, de nem tudom, hogy ezcsak kamaszkori változás vagy valami komoly.
2011. dec. 6. 19:48
 3/4 anonim ***** válasza:

Olyan szempontból közelebb vagy a kamaszkori változásokhoz, hogy kétségbeesetten keresel valami kórt magadra. Biztos nehéz Neked, és vannak problémáid, de a depresszió az egy passzív egysíkú állapot, nagyon súlyos kedvtelenség, ott nem lesznek pánikrohamok, hangulatzavar meg karcolgatás. (Egyébként a pszichológusok se szeretik, ha az ember azt mondja ő paranoiás, vagy pánikrohama volt. A tüneteket kell neki részletezni, a lelkiállapotodat és ő eldönti, hogy ez az, vagy sem.)

Amúgy minden bizonnyal én is hasonlóan rosszul érezném magam, ha egy szülőmhöz sem fordulhatnék, egyetlen barátom sem lenne, és ki lennék közösítve, de egyelőre szerintem csak föl szeretnéd hívni magadra a figyelmet akármivel.


A lényeg, hogy ne hagyd el magad, hanem próbálj keresni valami kreatív elfoglaltságot, amiben kiteljesedhetsz, jól érzed magad. Netán valami hobbit, sportot, ahol új társaságba is kerülhetsz. Szerintem, ha valahol tiszta lappal indulhatnál (társaság), és lenne az életednek egy olyan része ami erőt ad és jókedvvel tölt el, akkor simábban vennéd az akadályokat az iskolában, akár a tanulás, akár a barátok/osztálytársakkal való kapcsolat tekintetében.

2011. dec. 9. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
nem tudom, hogy depresszió-e, de én igazából jól tanulok, de nincsenek barátaim, habár van akikkel együtt "lógjak" de csak azért, hogy a gondolataimat eltereljék az öngyilkosságról. mert amikor suliban velük vagyok, akkor egész jól megy minden, de otthon meg sokszor éjfélig sírok, és volt már egyszer kétszer, hogy kést vettem elő, de nem tudtam megölni magam, mert valamiért elkezdtem gondolkozni, vagy sírásba törtem ki és képtelen voltam meg tenni. de kezdek újra ezen gondolkozni, de már a késelős módszeren túl lépve. én sem tudom mi ez...azt mondjáknem depresszió, csak kamaszkori izé...voltam pszichológusnál, neki erről nem tudtam beszélni. szerencsére szüleim nem váltak el és mindkettejükkel viszonylag jó a kapcsolatom, de utálom őket együtt. :/
2012. jan. 27. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!