Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szerintetek borderline személy...

Szerintetek borderline személyiség zavarom lenne?

Figyelt kérdés
Én egy olyan ember vagyok, aki többször nagyon boldog, nagyon nyugodt, nagyon szomorú és nagyon agresszív. Ezek már régóta jellemzőek rám, és utána olvastam ennek a dolognak, és több pontban magamra ismertem. Van egy középutam, amikor meg nagyon csöndes vagyok és félénk. Igazság szerint nagyon szeretnék egy párkapcsolatot, de nem nagyon tudok ismerkedni, és nincs valami sok ismerősöm a barátaimban meg elég nagyot csalódtam. Én úgy érzem, hogy párkapcsolattal sokkal jobban érezném magam, mert nagyon sok esetben az a bajom, hogy nincs senkim, és én úgy érzem, hogy nagyrészt ezek nálam elmúlnának. Tegnap kint voltam nyaralni Balatonon az unokatesómmal és a barátnőjével, nagyon sokáig jól éreztem, király volt minden, de este a barátnője mondta, hogyha csajt szeretnék menjek szórakozóhelyekre és igyam le magam. Emiatt rám jött egy agresszív roham a kezembe levő üres üveget elkezdtem taposni teljes erőből és egy nagy fát is elkezdtem rugdosni, és nagyon megijedt tőlem. Szerintetek menjek el egy normális pszichológushoz? Én egy olyanhoz mennék el aki nem ír fel gyógyszert mert régebben jártam egy pszichiáterhez, aki mindig felíratott gyógyszereket, aminek annyi haszna volt, hogy állandóan aludtam napközben a hangulatomnak meg nem segített és abba is hagytam.
2013. aug. 18. 13:02
 1/5 anonim ***** válasza:

Lehet ez egy "sima" bipoláris depresszió is.

Az agresszív roham betudható annak, hogy nem tudod visszafogni magad, ha a lelkedbe taposnak. Sokan vannak ezzel így, csak nem ennyire látványosan. Ez még nem BDO.

Egyébként ostobaságot mondott. Nem csak úgy lehet csajt szerezni, sőt! Komoly barátnőt nem egy diszkóban részegen tántorogva fogsz találni.

Egyébként meg ameddig a környezetedben levő tárgyakon töltöd ki a feszültséget, addig nincs baj. Kevesebb erőszak lenne, ha mindenki inkább a fákat rúgdosná, ahelyett, hogy embertársait ölné.

Mindenesetre biztos van valami rendellenesség az agyi biokémiádban, de szerintem bőven azon a szinten belül, amihez még nem feltétlen szükséges gyógyszer. Egy jó pszichológus és egy megfelelő pszichoterápia mellett úrrá tudsz lenni ezeken a tüneteken.

Egyébként a pszichológus nem ír fel gyógyszert. A pszichiáter már igen. Az se mindegy, hogy milyet. A depresszió különböző fajtáira is legalább egy tucat gyógyszercsoportot lehet alkalmazni. Hogy kinél melyik a hatásos, ahhoz egyrészt szükség lenne egy nagyon pontos diagnózisra, amit sajnos nem mindig sikerül eltalálni (lévén a pszichiátriai betegségek nem olyanok, mint pl. a csonttörés, hogy megröntgenezik, kitapintják, ott van, és kezelik. ezeket sokkal nehezebb behatárolni.) De még akkor sem biztos, hogy neked az adott gyógyszer használni fog. Meg ugye sok pszichiáter a könnyebb utat választva, egyből a legdurvább szert írja fel.

2013. aug. 18. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Csak az a gond hogy többszór van a fejemben az hogyha elutasít egy csaj akkor azt megverem. De aztán ráeszmélek, hogy nem is csinálnék ilyt, mert nagyon rosszul érezné magam és nem is szeretnék senkinek se ártani, de viszont nagyon hirtelen haragú vagyok.
2013. aug. 18. 13:40
 3/5 anonim ***** válasza:
Már bocs, arra, hogy egy agresszív, nehezen kontrollálható ember vagy, még nem kéne ráhúzni a borderline személyiségzavart.
2013. aug. 22. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Miért jobb lesz neked attól, ha valaki ide azt írja, hogy igen az van.mi változik?? gazdagabb leszel?semmi nem történik...nekem a dokik szerint az van, én nem tudnám magamat jellemezni. Nekem káosz, zűrzavar a világ,nemtudom ki vagyok. Nem vagyok orvos, de szerintem nincsen bajod,és NE akarj pszicho intézménybe kerüln,mert nem engednek ki hamar.ha meg kiengednek, a külvilágtól félni fogsz,és egy hatalmas lejtőn lezuhansz, aminek a végén zombi leszel ,mert gyógyszereznek,a kapcsolataidnak vége lesz, hiszen normális ember nem nagyon tudja elfogadni,h valaki pszichiátriai eset.egyedül maradsz.Ha nincsenek művészi képességeid, akkor vége...nekem az a szerencsém művészféleség vagyok, azért vagyok még létezésben.Inkább ÉLJ! Ha van élet minden van, de ha nincs élet,semmi nincs.
2013. okt. 28. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 hosszúhajú ***** válasza:

Ajánlok két irodalmat.

Lévay Anikó Borderline személyiségzavarom van

és

Kuritárné Szabó Ildikó Borderline személyiségzavar.

Az elsőt egy valódi borderline beteg írta, a másodikat egy szakember.

2013. dec. 6. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!