Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Elvesztettem magam, vagy meg...

Elvesztettem magam, vagy meg sem találtam? Mitől alakul ki a személyiségzavar, vagy mitől nem alakul ki az a személyiség, akik mi valójában vagyunk?

Figyelt kérdés

Az érdekelne, hogy hogy alakul a személyiség, egészségesen, és egészségtelenül. Milyen tényezők befolyásolhatják hogy nem tud kialakulni az akik vagyunk valójában, és elkezdünk felépíteni egy másságot magunkról. Vagyis erőltetjük azt hogy mi mások legyünk, hogy azzal is igazoljuk hogy mi tudjuk kik vagyunk. De az csak álca. Mi van az álca mögött? Mi okozza a szorongást? Az aki valójában van az álca mögött, vagy az a dolog, ami miatt eleve kialakitottuk az álcát? mert még nem lett megoldva?


35 évesen még mindig nem tudom ki vagyok, és nem tudom miért nem tudom ki vagyok, és hogy hogy kéne megtalálnom magamat. borzasztó. segítsetek.



2013. jún. 19. 16:00
 1/1 anonim válasza:

Szerintem olvassál pszichológiát és filozófiát. Akkor csak megtalálod magad. Crescendo blogban olvastam a témához kapcsolatos dolgokat. Pl ott az egzisztencia pszichoterápia nevű könyv biztos érdekes az ott olvasott valamelyik cikk szerint. Akkor talán megfogalmazódik benned a válasz.

SZERINTEM meg se találtad magad. Foglalkozzál a kérdéssel, de ne stresszeld magad. De te majd azt tudod 35 évesen.

További érdekes téma lehet a tömegpszichológia. Olvastam valahol, hogy 3 alapösztöne van az embernek:önfenntartási-,nemi-,tömeg-ösztön.

A személyiség kialakulásában meg tudtommal a neveltetés és a környezet sokat befolyásol. Így aztán a félelem megalkot viselkedési formákat. Mondjuk úgy tudtam ez egy általános köztudott valami. Remélem megfelelt ez a válasz némelyt.

2013. jún. 19. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!