Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szociális fóbiám van?

Szociális fóbiám van?

Figyelt kérdés

Mennyi idö alatt alakul ki?

Félek , h nekem az van, mert pl a boltokba szorongva megyek be. Kínosan érzem magam bent. Nehezen eszek mások elött, multkor apámmal alig tudtam egy asztalnál enni, ez miatt. Természetesen egy lúzer pancser vagyok, magányosan halok meg

17f


2013. júl. 24. 23:06
 1/8 anonim ***** válasza:

Igen szociális fóbiád van, némi önértékelési zavarral, szorongással és depresszióval megfűszerezve.


"Természetesen egy lúzer pancser vagyok, magányosan halok meg"

Miért is olyan természetes ez?

2013. júl. 25. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A tüneteid stimmelnek, de mi nem tudjuk felállítani a diagnózist. Pszichológushoz kellene menned, tudna rajtad segíteni.
2013. júl. 25. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

A depressziót kizárnám :S

Szociális fóbia? :(

önértékelési zavar (talán) minden tükröződő felületet utálok, mert látom magam pl buszon ajtók , ablakok...

Az utolsó sort elkeseredésemben irtam :/

2013. júl. 25. 22:47
 4/8 anonim ***** válasza:
Írd ki magadból, mi bánt...mikor kezdődött? Szerinted erősödik, vagy gyengül? Állandóan jelen van? Miért pont apáddal van gondod? És miért csak mostanában. Fogalmazd meg...
2013. júl. 25. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
1èvvel ezelött kezdödött , szerelmes lettem , viszonzatlan volt! kaptam pár megalázást az elött a lány elött a suliba. a barátaim a suliba (2db) a legokosabb tanulók, és elég jól néznek ki is. ùgy érzem èn csak pùp vagyok a hátukon! az apámmal nincs baj, senki elött nem tudok enni, az csak példa volt. azt, h ronda vagyok utálom.
2013. júl. 26. 09:42
 6/8 anonim ***** válasza:

Akkor én most tapasztalatból azt mondom neked, hogy menj el pszichológushoz. Velem is sok rossz történt, aminek a csúcspontja az volt, hogy engem is megaláztak anno a "szerelmem" előtt és nagyon rossz volt. Nem tudtam feldolgozni. Később pedig csak halmozott a sok rossz élmény, minek a vége az lett, hogy lelki roncs lettem.


Sajnos már kicsit későn, 22 évesen jutottam el orvoshoz és akkorra a fiatalkorom már elmúlt, nem túl vidáman. Rengeteg élménytől fosztottam meg magam, hogy ahelyett, hogy élveztem volna, folyamatosan szorongtam, kerültem a társaságot és egyedül, magamba roskadva éltem mindennapjaimat.


Mostani fejjel én már 12-13 évesen elmennék pszichológushoz, ha tehetném, hogy a későbbiekben ne legyen olyan rossz. Neked is ezt tanácsolom!

2013. júl. 26. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat
2013. júl. 26. 19:33
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem létezik olyan betegség, hogy szociális fóbia.
2017. ápr. 5. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!