Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mihelyst sötét van az utcán,...

Mihelyst sötét van az utcán, attól félek, hogy valaki követ és rosszat akar velem tenni. Érdemes ezzel már pszichológushoz fordulnom?

Figyelt kérdés
Egy ideig éjszakára jártam dolgozni, rövid időn belül 2 követőbe is belefutottam. Szerencsére be tudtam menni olyan helyre, ahol vannak többen (egyszer egy étterembe, egyszer egy kocsmába), aztán a követők eltűntek. Azóta folyamatosan halálfélelmem van a sötét utcán. A sötéttel amúgy semmi baj, de folyton ahhoz a két esethez kapcsolom, ha egyedül kell mennem az utcán este, sötétben. Ha valaki velem van, semmi baj, akkor van biztonságérzetem. Nem szokásom éjjel császkálni egyedül (nem is mernék mondjuk), de ez nálam már télen este 6-kor is jelentkezik, mivel ugye előbb sötétedik. Hordok magamnál a 2 eset után paprikasprét, azóta nem kellett használnom, de olyan szintű parában vagyok, hogy bárkit szembefújnék, aki közelebb jön hozzám, mert rettegek. Ha látok egy autót, ami közeledik felém sötétben, és egyedül vagyok, attól félek, hogy elrabol vagy ilyesmi... Orvosi eset vagyok már? Szar így élni.
2013. aug. 19. 15:34
 1/4 anonim ***** válasza:
Igen, talán érdemes lenne orvoshoz fordulni, mielőtt valakit ártatlanul szembefújsz és fogadhatsz ügyvédet, aki vagy meg tud védeni, vagy nem.
2013. aug. 19. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Legalább konkrét félelmed van.. Vagy otthon is félsz a sötétben?
2013. aug. 19. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nem, csak az utcán sötétben, ha egyedül vagyok. De olyan szinten, hogy mindent megteszek, hogy ne forduljon elő, bármilyen programot képes lennék lemondani, ha előre tudnám, hogy sötétben kell hazajönnöm egyedül. És nem csak ilyen nagyon késői órákban, hanem már 10 körül is. Talán azért is, mert mikor követtek, az is fél 10 környékén volt, tehát nem durva időpontban...
2013. aug. 19. 18:47
 4/4 anonim ***** válasza:
Kérj meg a baráti társaságodból vagy a munkatársaid közül valakit, hogy kísérjen haza. Nem szégyen az.
2013. szept. 10. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!