Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Őrült lennék? Mi lehet ez?...

Őrült lennék? Mi lehet ez? Valaki segítsen?!

Figyelt kérdés
Mondok egy példát. Nem tudom kontrollálni a gondolataimat. Tegyük fel hogy van egy kutyám,és nagyon szeretem. Néha előjönnek olyan gondolatok,hogy haljon meg a kutya,miközben valami iszonyatosan nem akarom hogy megtörténjen. Mi lehet ez??? Már nagyon régóta van,különböző helyzetekben is,ez csak egy példa volt. Néha majdnem megőrülök,hogy nem tudom "elzavarni" ezeket a gondolatokat.
2013. aug. 23. 00:50
 1/8 anonim válasza:
nekem is volt már ilyen..nem vagy örült de engemis érdekelne mitől van ez
2013. aug. 23. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nekem is voltak/vannak ilyen gondolataim. Már egyre ritkábban. Fogadd el, hogy vannak, ne foglalkozz velük. Te is tudod, hogy nem akarod, hogy a kutya meghaljon. Ezek CSAK gondolatok. Csak ne fordíts ezekre a gondolatokra nagyobb figyelmet.

Amúgy meg szerintem egyszerűen csak lejátszottad magadban, hogy mi lenne, ha meghalna a kutyus. Rosszabbat is mondok. Esetleg azt is lejátszottad, hogy mi lenne, ha te ölnéd meg. Persze így kimondva, meg leírva durvának tűnik ez, de igencsak meglepődnénk hogy sok egyébként teljesen jó erkölcsű és jó szándékú ember néha mikre tud gondolni.

A lényeg még egyszer /legalábbis szerintem/, hogy ne engedj nagyobb teret ezeknek a gondolatoknak. Még csak ellenük se próbálj meg harcolni. Egyáltalán ne foglalkozz velük. Csak nyugtázd, hogy volt egy ilyen gondolatod megint, ha volt, és lépj tovább.

2013. aug. 23. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Hát ez pedig nem normális.


Ha valami tovább bekattan, akkor kinyírod a kutyát vagy esetleg mást is?

2013. aug. 23. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Az vagy.....nem vagy képes a gondolataidon uralkodni....

vagy ha elmerozzant vagy az úgyis kiderül..

Irass valami gyengébb szorongásoldót a dokival....

Vagy a kutyus már halott? Küldjem a gumiszobás bácsikat?o O

2013. aug. 24. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 asderbinger válasza:
Nekem is szokott ilyen lenni, amikor valamire nagyon nem akarok gondolni, na akkor önkéntelenül elkezd az agyam azon gondolkozni. Aztán elterelem valamivel a figyelmem és minden oké lesz. :D
2013. szept. 30. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Szia! Szerintem nehéz olyan emberrel találkozni, akinek ne lettek volna valaha ilyen gondolatai. Ha azt szeretnéd, hogy ezek a gondolatok ne jussanak eszedbe, akkor valami természetfelettit kérsz, hiszen nem tűnik el valami, csak azért, mert mi azt akarjuk. Bár olyan nagy biztonság érzetet kelt, sajnos nem tudjuk kontrollálni a gondolatainkat és más eseményt sem teljesen az életünkben. Meglátod, hogy ki lehet ezeket a gondolatokat bírni, nem vagy te ettől gonosz vagy rossz vagy beteg, egyszerűen normális ember vagy :)
2013. okt. 1. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ne haragudjatok, de ez nem normális. Keress fel orvost, mert a gondolatból cselekedet lehet, és egy újságcikk egy gyilkosról. Nem rémisztgetni akarlak, de ez a skizofrénia határa.
2013. okt. 1. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Későn írok,lehet,de nyugalom,nem vagy őrült.

Viszont mentális beteg vagy.

Ha ez és ehhez hasonló gondolat,legyen az bármilyen gondolat...

Szóval ha az ilyen gondolatok nyomasztanak,szorongsz tőlülk.... Az ilyen gondolatokat kényszergondolatnak hívják.

Érdemes ezzel orvoshoz fordulni,mert idóvel súlyosbodhat.

2014. ápr. 3. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!