Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Önpusztító vagyok, és nem...

Önpusztító vagyok, és nem tudok más megoldást találni a problémáimra, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Pocséknak érzem magam, mert mindig mindent elrontok, megbántok másokat akaratomon kívül. Régebben vagdostam magam, de amikor ezt kénytelen voltam abbahagyni (a szüleim rájöttek), akkor a helyzet semmit sem javult, ugyanúgy kerestem rá más módszert, nem evés (2 hét alatt 8kg-ot adtam le), életveszélyes sportolás (annyi vágás, karcolás van már az esésektöl a lábamon, hogy meg sem tudom számoli, mellesleg egy már 4 éve nem múlik el), összeesésig dolgozom, vagy bármi, ami fájdalmat okoz és kárt teszek magamban. A barátom megfenyegetett, hogy nem beszél velem többet, ha nem hagyom abba. Mit tehetnék?

2013. aug. 25. 09:01
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
menj el sokat túrázni... amúgy szerintem a brutális sporttal semmi gond... csak arra ügyelj, ha súlyosan sérülsz, akkor meghaljál, és ne lebénulj, mert akkor már nem csak saját magaddal szúrsz ki az önző unatkozásoddal, hanem a családodat is... amúgy tényleg nem kellene hülyének lenni...
2013. aug. 25. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
ne haragudj kérdező,de én nem értelek.mi a célod ezekkel a (habiszti) önpusztító dolgokkal?azon kívül h balszerencsésnek érzed magad,nem igazán tudtunk meg többet rólad... unalmas perceimben mondanám,h segítek megoldani a problémádat,de előbb meg kéne fogalmazni,h VALÓJÁBAN mi a gond.
2013. aug. 25. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szia.

Magam is jártam már hasonló cipőben, ezért megtudlak érteni. Bár azt nem tudom hogy nálad mi okozta ezt az állapotot, hiszen csak úgy senki sem kezdi el vagdosni magát. Tudod, az életéért mindenkinek vállalnia kell a felelősséget, egyedül te vagy az aki tönkreteheti és/vagy helyre is hozhatja. Senki más.

Nekem akkor sikerült felborítanom az egyensúlyomat és most minden erőmmel azon vagyok hogy rendbe rakjam az egészségemet, mert az önpusztítással sikerült egy sor betegséget kreálnom magamnak.

Remélem neked nem kell hasonló tapasztalatot szerezned, bár így talán te is megtanulnád értékelni az életet amit kaptál.

2013. aug. 25. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

Kezdd el szeretni magad!

Feltétel nélkül.

Nem vagy te Isten, nem vagy hibátlan, és nem is kell annak lenned.

A jelenlegi "nem szeretem magam" belső monológodat fokozatosan cseréld le a "szeretem magam"-ra. Vagy ha ez még nem megy, akkor az "egyre jobban szeretem magam"-ra, ez már menni fog.

Ismételgesd magadban naponta többször.

Már ettől elmaradoznak a mások megbántásai, dolgok elrontásai. Persze nem azonnal.

2013. aug. 25. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Keress fel egy pszichiátert, inkább előbb, mint utóbb.
2013. aug. 25. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!