Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Érzelmi stabilitás, mentális...

Érzelmi stabilitás, mentális állóképesség, önismeret. Érdekel titeket, hogy ezen tényezők vonatkozásában milyen a személyiségetek? Ha igen, milyen szinten?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Többedmagammal kutatást tervezek, melynek témája a fiatalok személyiségvonásai; azon belül is az érzelmi stabilitás, a mentális állóképesség, valamint azok hatása a lexikai ismeretekre.


Sokaknál tapasztalom azt, hogy érdeklődnek az ilyen dolgok iránt, de csak addig, amíg tenniük nem kell érte. Eddigi kutatásaim alapján meghökkentő adatokra leltem, amiből arra következtetek, erőteljes a mentalitás és a személyiségvonások alulbecslése.


Ahhoz, hogy valaki mentális értelemben stabillá legyen, vagy nagyon szerenccsés gének, vagy sok meló szükségeltetik, azonban azt látom, ezt a munkát sokan nem végzik el. Túl nagy kényelmetlenségnek érzik ezt a fiatalok, sokkal inkább a komfort játssza a főszerepet, még ha tisztában is vannak a kockázatokkal.


A kérdésem az volna, hogy te magad hogy állsz ezen témához? Érdekel, milyen személyiség vagy? Ha igen, akkor milyen szinten? Csak úgy 1-1 apróság kapcsán, kutatási jelleggel, vagy esetleg tennél is azért, hogy erősebb legyen a személyiséged?


E kérdéseket a hamarosan erőteljesen a lekérdezési fázisába kerülő kutatás miatt kérdezem. Fontosnak tartom megtudni, mennyire nyitottak az emberek egy ilyen kutatásra. Te magad az lennél rá?


Köszönöm a válaszokat!



2013. aug. 25. 16:36
 1/4 anonim ***** válasza:
65%

"mentális állóképesség"

Ez egy pszichológiai szakkifejezés? Kamunak tűnik.


"erősebb legyen a személyiséged"

Így pszichológus biztos nem fogalmaz. Blöff ez a javából.

2013. aug. 25. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Engem erdekelne, en tobbet szeretnek tudni errol, mert szamomra meg nem derult ki, mirol is szol ez a dolog. Meg kesobb is donthetek.
2013. aug. 25. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Pontosan hol végzed és milyen jogcímen ezt a kutatást?


Merthogy amiről írsz, az akkora szamárság, hogy nincs az intézet, aki ezt "kutatásként" felvállalná.

2013. aug. 25. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 SuperUrzu7 válasza:

Érdekes... Viszonylag bonyolultan fogalmazott annak ellenére, hogy a fiatalokat akarta elérni ezzel. Nem csoda, hogy nem tudták felfogni és elkönyvelték kamunak. Én magam is sokat foglalatoskodtam a témával. Engem érdekelne, sőt. Persze nem ez az egyetlen amivel foglalkozok jelenleg, de mellékesen szívesen besegítek amiben kell. A mentális gyengeség manapság a fiatalok körében határokat súrol. És nem feltétlen gyengeség miatt. Az etikai hozzáállásuk, a felelőtlen viselkedésük és az önpusztító életmódjuk megmagyarázhatatlan számomra. Nem látom értelmét.


Szóval igen! Ha bármiben tudok segíteni csak írja meg!

2013. szept. 1. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!