Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A Rivotril használata hosszú...

A Rivotril használata hosszú távon károsíthatja az agyat?

Figyelt kérdés

Különbséget tennék:

- folyamatos/rendszeres/napi szedése és

- alkalmankénti szedése között.



2013. aug. 26. 20:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
67%

Szerintem eléggé. Nekem a memóriámat viselte meg a legjobban. Szerencsére kb egy hét múlvan nem voltak már olyan tünetek. Az tény, hogy nagyon jól éreztem magam közben, de inkább elmegyek az ugrómókusohoz rendszeresen :D

Alkalmanként lehet szedni, csak annyit kell tudni róla, hogy sok idő, mire lebomlik a szervezetben. Inkább Frontin, Helex, vagy Xanax. De abból is inkább 0,5-ös SR

2013. aug. 26. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
36%

Semmiféle nyugtató vagy egyéb gyógyszer nem javallott alkalomszerű használatra.


Folyamatos szedése állandó orvosi kontrollt jelent, és nem károsítja az agyat. Nem a menóriád lesz rosszabb, hanem a bágyadtság, bódultság miatt lassabban tudsz gondolkodni, és rosszabb hatásfokú lesz a koncentrációd. Az agyadnak semmi baja sem lesz.

2013. aug. 26. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
55%
Alkalmanként miért ne lehetne? Akkor legalább nem szokik hozzá.
2013. aug. 26. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
16%

"Alkalmanként miért ne lehetne? Akkor legalább nem szokik hozzá."


Ezek a gyógyszerek csak rendszeres szedés mellett fejtik ki a hatásaikat. Alkalomszerűen sokkal nagyobb az esélye, hogy nem használ vagy csak a mellékhatások jelennek meg.

2013. aug. 27. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
34%
Akkor pánikroham esetén nekem miért volt jó? Az orvos egy szem rivotrilt javasolt alkalmanként nekem. Azt mondta, hogy az EEG már 0,25 mg dózist is kimutat. Direkt megkérdeztem, hogy mennyi a hatásos belőle.
2013. aug. 27. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Azt hogy, amikor benned van a szer, milyen hatás van, azt ismerem. (bágyadtság, lassabb gondolkodás stb.)


Az érdekelne, hogy akár rendszeres, akár alkalmankénti szedése esetén, okozhat-e maradandó károsodást az agyban.

2013. aug. 27. 13:20
 7/11 anonim ***** válasza:

Ha nem kúraszerűen, létező bajra, indokoltan és orvosi ellenőrzés mellett szeded, akkor az visszaélés szerű használat, és igen lehet tőle bajod. Ez nem cukorka, hogy bekapok, amennyit a kedvem tartja.

A szedésnek okai és szabályai vannak minden gyógyszernél és nem véletlenül kell így vígy úgy szedni, hanem azért, mert ha máshogy szeded többet árt, mint használ.

Lásd például egy- két szem bekapott antibiotikum is többet árt, mint használ, ha utánanézel.

2013. aug. 27. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
így, vagy úgy...
2013. aug. 27. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
57%

Nem lehet baj abból, hogy időnként bekapsz egy-két szem rivotrilt (0,5mg).

Az én orvosom kifejezetten javasolja a benzodiazepinek inkább alkalmankénti fogyasztását. A pszichiátriai osztály főorvosa, emellett pedig az egyetemen is dolgozik valami beosztásban. Azt mondta, hogy akkor javasolja nekem a rivotrilt, amikor elkap a pánikroham. Mondta, hogy lehetne úgy is, hogy ír fel 2*0,5mg Helex SR-t, és alkalmankéntre pedig 1mg Frontint. Mondta, hogy szerinte inkább alkalmi rivotril fogyasztó legyek.

Nem bántam meg, és nem is szoktam rá. Emellett egy nagyon jó gyógyszer szerintem, csak helyesen kell alkalmazni.

Amúgy ha egyszer beveszek 1mg-ot, akkor miért nem hat? Nem antidepresszánsokról beszélünk itt. Lehet, hogy azzal keverted, nem? Eléggé otthon vagyok beteg szinten ebben a témában.


Amúgy meg tény, hogy nem egészséges semmiféle gyógyszer, csak mérlegelni kell időnként.


17F

2013. aug. 27. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Agyat nem, vesét és májat viszont igen. De a függőség és esetleges személyiségzavar kialakulása már mentális probléma de nem "agybaj".
2013. szept. 14. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!