Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pszichológus és orvosi titokta...

Pszichológus és orvosi titoktartás kiskorúak esetében hogy működik?

Figyelt kérdés

Lehet, hogy pszichológushoz kellene mennem, viszont nagyon tartok attól, hogy megnyíljak majd és mindent elmondjak, ami fontos, annál az egyszerű indoknál fogva, hogy tartok attól, hogy az orvos elmondaná anyának azt, amit nem kellene. Megteheti? Nem pontosan vagyok tisztában azzal, hogy a 18 éves kor alatti személyek gondviselőivel mi a helyzet.

16/L


2013. aug. 27. 20:34
 1/4 anonim ***** válasza:
A pszichológus nem orvos!
2013. aug. 27. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Elvileg nem tehetné meg, de én is így jártam (17 éves voltam akkor). Rájöttem, hogy mindent elmond anyámnak, aztán marhára csodálkoztak, hogy nem voltam hajlandó együttműködni.
2013. aug. 27. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
A pszichológus nem orvos (csak a pszichiáter), de őt is köti az orvosi titoktartáshoz hasonló dolog. Ha külön megkéred, hogy ne beszéljen senkivel arról, amit mondtál neki, akkor főleg nem fog. Sajnos létezhet olyan pszichológus, aki ezt megszegi, ahogy mások is sérthetnek törvényt vagy szeghetik meg esküjüket, de szerencsére ez egyáltalán nem jellemző, sőt nagyon ritka. A pszichológusok még azt is igyekeznek elkerülni, hogy egy családból több emberrel is foglalkozzanak (hacsak nem valamiféle közös családterápiáról van szó, amibe minden érintett beleegyezett).
2013. aug. 27. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
100%
Amikor én jártam pszichológushoz meg kértem, hogy semmit ne mondjon el a szüleimnek és akkor azt mondta, hogy nem fogja a dolgokat elmondani nekik és mégis mindent elmondott.:)
2014. jan. 5. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!