Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pszichológus vagy pszichiáter?...

Pszichológus vagy pszichiáter? Hova forduljak?

Figyelt kérdés
Mostanra elég durva önbizalomhiány alakult ki nálam, pl: egy boltban is elég félénken köszönök, iskolában nem merek osztálytársaimhoz hozzászólni,ne hogy valami hülyeséget mondjak.Középiskolás koromban(most 24 vagyok) mikor 10.ben összejöttem a akkori barátommal akkor szinte minden elmúlt, nagyon felszabadult voltam, de szakítottunk 4 év után, annyira nem viselt meg igazából, mert az én hibámból lett vége.Az utolsó 1 évben rákaptunk egy számítógépes játékra,miután szakítottunk utána is se hagytam abba. Kb 3 évig tartott, de annyira sokat játszottam ,hogy senki és semmi más nem érdekelt csak a játék. Érettségi után jelentkeztem egy suliba, de nem jártam be, utána rá egy évre fél évig jártam egy okj-s szakképzésre, de azt is abba hagytam. Nagyon eluralkodott rajtam ez a függőség.Előtte füveztem meg sok mást is kipróbáltam. Másfél éve barátomnál lakom 100km.re lakik szülőfalumtól.Unszolására elkezdtem egy sulit, tetszik is meg minden, de az, hogy abba hagytam azt a játékot egyszerűen(olyan mintha egy űr keletkezett volna) nem tudok visszailleszkedni a társadalomba, nem érdekel igazából semmi, nagyon sokat sírok, mindenen kiborulok.(néha becsúszott egy kis kokain,bulikon vagy csak úgy/már nem!!!/tudom, hogy nem kellett volna)Minden zavar.Folyamat stresszelek mindenen...Utazástól is félek, nehogy pl. vmi baleset érjen, ha vihar van a villámlástól is. És ez a szorongás kezd eluralkodni rajtam, úgy gondolom szak emberhez kéne már fordulnom. Valaki segítsen, mit tegyek?

2013. aug. 31. 17:28
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Játékfüggőség esetén a pszichoterápiának van nagyobb szerepe,mint a gyógyszereknek. Úgyhogy elég akár egy jó pszichológus is,nem feltétlenül szükséges pszichiáterhez menni.
2013. aug. 31. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 dani900 ***** válasza:
Gyakorlatilag mindegy, de amelyik gyógyszert akar szedetni veled azt hagyd ott, egyrészt, ha itt olvasol, és máshol is, senkinek nem segít igazából, a segítség maga a terapeuta, csak meg kell találni a megfelelőt.
2013. aug. 31. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

"eluralkodott rajtam ez a függőség.Előtte füveztem meg sok mást is kipróbáltam."

Kérdező! Ez itt a főbaj, nem a játékszenvedély. Valami droggal foglalkozó orvosra lenne szükséged. Gondolom a háziorvosod el tud igazítani..

2013. aug. 31. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

[link]


Itt találsz elég sok telefonszámot. Elindulni megfelel....

2013. aug. 31. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Droggal nincs problémám már,nem használom már jó ideje. A szorongás az ami zavar, az elzárkozódság a többi embertől, meg a szörnyű hangulatingadozás ami már egy ideje fenn áll.Egyik pillanatban jól érzem magam, lenne kedvem pár dologhoz, de másnap meg azon gondolkodom, hogy úristen..Öngyilkosság is megfordult a fejemben, de nem lennék úgysee elég btor ,hogy megtegyem, nem akarok szeretteimnek fájdalmat okozni, de szenvedni se akarok... :(
2013. aug. 31. 23:27
 6/13 A kérdező kommentje:
A játékkal csak az volt a problémám, hogy ott éltem az életem igazából, az egy mmorpg volt vagyis egy online szerepjáték. Elvette minden időm, és amíg ezzel játszottam szinte emberekkel sem találkoztam, teljesen elzárkóztam a világ elől, és most hogy abba hagytam, nagyon rossz, mert tényleg az, hogy nem tudok mit csinálni..ami régen érdekelt már nem... teljesen magamba fordultam
2013. aug. 31. 23:36
 7/13 anonim ***** válasza:
Ilyen a "leszokás". Vannak sokan,akik egyedül is túljutnak a nehéz dolgokon,de egy szakemberrel való "beszélgetés" pont ebben segítene.
2013. szept. 1. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 dani900 ***** válasza:

Az első mondatban szerintem megmondja, hogy mi a gondod.

http://www.youtube.com/watch?v=3na0Cm0PzO0

2013. szept. 1. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
dani009 lehet igazad van...
2013. szept. 1. 10:29
 10/13 A kérdező kommentje:

dani 900* sorry ,


"lyen a "leszokás". Vannak sokan,akik egyedül is túljutnak a nehéz dolgokon,de egy szakemberrel való "beszélgetés" pont ebben segítene." De melyik szakember? :(

2013. szept. 1. 10:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!