Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pszichológus vagy pszichiáter?...

Pszichológus vagy pszichiáter? Hova forduljak?

Figyelt kérdés
Mostanra elég durva önbizalomhiány alakult ki nálam, pl: egy boltban is elég félénken köszönök, iskolában nem merek osztálytársaimhoz hozzászólni,ne hogy valami hülyeséget mondjak.Középiskolás koromban(most 24 vagyok) mikor 10.ben összejöttem a akkori barátommal akkor szinte minden elmúlt, nagyon felszabadult voltam, de szakítottunk 4 év után, annyira nem viselt meg igazából, mert az én hibámból lett vége.Az utolsó 1 évben rákaptunk egy számítógépes játékra,miután szakítottunk utána is se hagytam abba. Kb 3 évig tartott, de annyira sokat játszottam ,hogy senki és semmi más nem érdekelt csak a játék. Érettségi után jelentkeztem egy suliba, de nem jártam be, utána rá egy évre fél évig jártam egy okj-s szakképzésre, de azt is abba hagytam. Nagyon eluralkodott rajtam ez a függőség.Előtte füveztem meg sok mást is kipróbáltam. Másfél éve barátomnál lakom 100km.re lakik szülőfalumtól.Unszolására elkezdtem egy sulit, tetszik is meg minden, de az, hogy abba hagytam azt a játékot egyszerűen(olyan mintha egy űr keletkezett volna) nem tudok visszailleszkedni a társadalomba, nem érdekel igazából semmi, nagyon sokat sírok, mindenen kiborulok.(néha becsúszott egy kis kokain,bulikon vagy csak úgy/már nem!!!/tudom, hogy nem kellett volna)Minden zavar.Folyamat stresszelek mindenen...Utazástól is félek, nehogy pl. vmi baleset érjen, ha vihar van a villámlástól is. És ez a szorongás kezd eluralkodni rajtam, úgy gondolom szak emberhez kéne már fordulnom. Valaki segítsen, mit tegyek?

2013. aug. 31. 17:28
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Ilyen szempontból teljesen mindegy. Az a lényeg,h jó szakember legyen és Te megtaláld vele az összhangot. Pszichiáterre akkor van feltétlenül szükség,ha gyógyszeres kezelés is kell,mivel pszichológus gyógyszert nem tud adni.

Ha elmész egy pszichológushoz és úgy gondolja gyógyszerre is szükséged van,úgyis továbbküld.

2013. szept. 1. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:
Lehet jó lenne vmi gyógyszer amitől nem pánikolnék mindentől, mert aludni is nehezen tudok, folyton azt hiszem, hogy van valaki a szobában, és kell vagy 1 óra mire megnyugszom és közbe meg mondogatom magamnak, hogy tuti nincs senki ... meg állandóan agyalok valamin, szerintem már túlspilázok mindent, ez is hátráltat az alvásban.
2013. szept. 1. 20:24
 13/13 anonim ***** válasza:
Akkor pszichiáter.
2013. szept. 1. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!