Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van valami tapasztalatotok...

Van valami tapasztalatotok ezekkel a gyógyszerekkel kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Szorongásoldó gyógyszert szeretnék szedni (most pszichológushoz járok, és kellene valami olyan, ami időszakosan jó, de abba szeretném majd hagyni valamikor, GAD-os vagyok), és gondoltam, hogy kikérem a vleményeteket ezekkel kapcsolatban, hogy képben legyek, mire megyek a pszichiáterhez. Nem szeretném, hogy rám tukmáljon olyan gyógyszereket, amik nem is kellenek. Pl.: az ismerősömnek szorongásra Cipralexet írt fel. Neki nem jött be, és nem is ment többet hozzá. Emiatt gondoltam, hogy megkérdezlek titeket. :)


3 gyógyszerről kérném ki a véleményeteket hatásosság, mellékhatások, és rászokás szempontjából:

-GRANDAXIN

-SPITOMIN

-HELEX SR 0,5mg


Valamelyiket szedted már? Melyik lenne a leghatásosabb szerintetek? Van olyan, amelyik tényleg nem okoz memória problémákat, esetleg lehet szedni mondjuk egy évig? A gyógynövényeken túl vagyok, és szinte semmit sem segítettek.

A segítséget előre is köszönöm :)

18F



2013. szept. 2. 14:56
 1/1 Bárzsing ***** válasza:
76%
A pszichiátriai gyógyszereknél alapvetően elmondható, hogy nincs általánosan jó gyógyszer, mert nagyon egyénfüggő, hogy kinek mi a jó. Hülyeség otthagyni egy orvost amiatt, mert az első gyógyszer, amit felírt, nem hat. Sajnos ki kell tapasztalni, hogy kinek melyik a jó gyógyszer és dózis, és ezt ritkán sikerül elsőre eltalálni. Ha viszont az észrevételeid alapján hatástalan kezelés esetén sem változtat a gyógyszerelésen, akkor érdemes másik orvost keresni.
2013. szept. 2. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!