Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Rivotril, Cipralex nevű...

Rivotril, Cipralex nevű gyógyszerekkel kapcsolatos tapasztalatokról tudnátok írni, mert sok minden olvastam, és elbizonytalanodtam?

Figyelt kérdés
Az orvosom írt fel nekem Rivotril-t, 0,5 mg-otAz orvosom írt fel nekem Rivotril-t, 0,5 mg-ot naponta kétszer, reggel és este. Sok mindent olvastam erről a gyógyszerről, így eléggé elbizonytalanodtam, hogy érdemes-e szedni. Nem akarok rászokni, stb. Mellette még Cipralex-et szedek, és pszichoterápiára járok. Ha van valakinek tapasztalata, véleménye ezekről a dolgokról szeretném ha megosztaná velem, hogy tisztábban lássak? naponta kétszer, reggel és este. Sok mindent olvastam erről a gyógyszerről, így eléggé elbizonytalanodtam, hogy érdemes-e szedni. Nem akarok rászokni, stb. Mellette még Cipralex-et szedek, és pszichoterápiára járok. Ha van valakinek tapasztalata, véleménye ezekről a dolgokról szeretném ha megosztaná velem, hogy tisztábban lássak?

2012. dec. 17. 20:03
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
9%
Én szedtem mindegyiket, de szerencsére a Cipralexet nem sokáig, de más antidepresszánst igen. Ezek a gyógyszerek teljesen tönkretették az életemet, függővé váltam és a problémám, amire szedtem csak erősödött. Az öngyilkosságra való hajlamom megerősödött és pánik tüneteim is lettek. Azok az évek voltak a legrosszabbak az életemben, senkinek nem kívánom. Már évek óta "tiszta" vagyok és sokkal-sokkal jobban érzem magam.
2012. dec. 17. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
20%
A Cipralex nagyságrendekkel durvább szer, mint a Rivotril.
2012. dec. 17. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
38%

Egyébként messze nem törvényszerű, hogy valaki függő legyen. Nekem például amúgy egyik napról a másikra siekrült leállnom a Rivotrillal. A Cipralexet meg kerek perec kijelentettem, hogy nem vagyok hajlandó szedni.

Aktív kommunikáció szükséges a pszichiáterrel meg a terapeutával. Akárki akármit mond, bizony van, hogy a gyógyszer szükséges a gyógyuláshoz. Nem mindig elég csak a terápia. Csak a másik végletbe se szabad esni.

2012. dec. 17. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
Első, mintha én írtam volna. 10 hónapig tartott, míg leszoktam róla, iszonyúak voltak az elvonási tünetek. 3 éve vagyok "tiszta", már jól érzem magam.
2012. dec. 17. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 Mi közöd Tőle ***** válasza:
28%
Szegények. Én a helyetekben inkább utána olvasnék a "betegségnek" amit nálatok megállapítanak. Akkor rájönnétek, hogy a pszichiátriai betegségek egész sora egy nagy hazugság. Ahelyett, hogy orvoshoz járnátok és a gyógyszeripar profitját növelnétek, amellett, hogy tönkre teszitek magatokat, helyette inkább olvashatnátok. A szerek, amiket nektek felírnak mérgek és semmit nem segítenek a problémában. Segítek: Szedj d-vitamint nagy mennyiségben (legalább 10000NE naponta), mozogj sokkal többet, mint idáig és változtass az étkezési szokásaidon. Nemsokára békébe kerülsz önmagaddal és újra egészséges leszel. Ha nem hiszed járj utána, vagy válaszd az egyszerű utat és birka módjára viselkedj, ahogy eddig is.
2012. dec. 17. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:

Utolsó:

Első vagyok és teljesen egyetértek veled. Sajnos csak későn, de rájöttem, hogy az egész pszichiátria mögött üzleti érdekek állnak.

2012. dec. 17. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
Amennyiben a Cipralex tényleg függőséget okoz, akkor azt hiszem van egy kis problémám... Én nem tapasztaltam semmilyen mellékhatását a szernek, de azt sem éreztem, hogy nagyon segítene.
2012. dec. 17. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

Én Cipralexet szedek. Nekem segített, többek között abban hogy ne nyiffantsam ki magam, mert már olyan állapotban voltam. Rivotrilt is akartak írni de visszautasítottam, egy bogyó pont elég.

Az első 2 hét borzalmas, rosszabbul leszel tőle, csak utána kezd hatni és tisztulni a világ.

Nekem össz-vissz annyi mellékhatása van hogy jobban oda kell figyelnem a súlyomra mert könnyen elszalad velem a ló.

2012. dec. 18. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
87%

Ma voltam orvosnál. NEM OKOZ függőséget a Cipralex. Csak a benzodiazepinek okoznak függőséget, amiket akkor írnak fel, ha szorongása van az illetőnek, ami nehezen kezelhető, vagy gátolja az illetőt az egészséges életvitelben. Ilyen benzodiazepin a XANAX például.


Az orvosom felhívta a figyelmemet arra is, hogy az internet tele van szcientológus, illetve a szcientológusok által fizetett oldalakkal, ahol próbálják az embereket lebeszélni a szakmai segítségről, csak azért, hogy maguknak megkaparintsák az illetőt, illetve a pénztárcájának a tartalmát. Sok olyan embert kezelt, akik otthagyták őt, elmentek egy ilyen himi-humi kezelésre és sokkal rosszabb állapotban tértek vissza, pénz nélkül... Alig győzte őket rendbe tenni. Szóval csak fenntartásokkal szabad olvasni az ilyen véleményeket.

2012. dec. 18. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
28%

Utolsó, ezt neked (is ) ajánlom.


[link]


Én ennek megtekintése után döntöttem a leszokásról. Boldog vagyok, hogy megtettem, és ma már gyógyszerek nélkül élek:)

2012. dec. 18. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!