Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Melyik a leggyengébb receptre...

Melyik a leggyengébb receptre adható nyugtató?

Figyelt kérdés

Minden nyugtató okoz függőséget? Ha csak hébe-hóba szedném, akkor is árt? Nem igazán vagyok gyógyszerpárti, de mostanában kicsit összegyűltek a gondok.ezért gondoltam, hogy lehet kellene valamit felíratni.

35N


2013. szept. 2. 16:08
 1/9 anonim ***** válasza:
0%

"Melyik a leggyengébb receptre adható nyugtató?"


Majd az orvos fogja tudni, aki jogosult felírni!


"Minden nyugtató okoz függőséget?"


Tudtommal igen.

2013. szept. 2. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
hogy melyik a leggyengébb nem tudom. Én Frontin 0,25-nek a felét szoktam bevenni, ha ép elegem van, vagy ha nem tudok aludni. Volt már olyan hogy szedtem 1 hétig, de általában csak néhány havonta szoktam bevenni belőle. Én még nem lettem függő.
2013. szept. 2. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Másodiknak köszi a választ!

Elsőhöz hasonló okoskodók kíméljenek!

2013. szept. 2. 17:25
 4/9 anonim ***** válasza:
Én több mint 4 éve szedek Xanaxot (0.5mg - legkissebb dózist) pánikbetegségre és migrénre. Hozzá lehet szokni persze, énis megérzem, ha "elfelejtem" bevenni.
2013. szept. 2. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Elenium, vagy fél szem Rudotel. Valeriána tabletta is jó, és vény nélkül kapható.
2013. szept. 2. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
55%
Az orvosoddal beszéld meg. Tkp. egyik sem szeret nyugtatót felírni, úgy hogy el kell mesélni neki, hogy mire kéred, milyen intenzív a panaszod. Attól még nem leszel függő, ha néha beveszel egyet-egyet.
2013. szept. 2. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Persze, mindenképpen megbeszélem, ez egyértelmű, de gondoltam azért körül járom a kérdést mielőtt megyek. Orvosokba már sokszor csalódtam. IBS-em volt, mint utólag kiderült, elmondtam a tüneteket a háziorvosnak, erre ő kiabálva, hogy miket hordok itt össze-vissza, ilyen nincs, hogy evés után rögtön görcsölök és vécézek, merthogy a tápláléknak 2 óra kell míg megemésztődik. Aztán égett a pofája rendesen, mikor kiderült (nem őáltala), hogy de van és IBS-em van. :D


Én is úgy gondolom, hogy a Rudotel .... Köszi!

2013. szept. 3. 15:32
 8/9 A kérdező kommentje:
Macskagyökér alapú gyógyszereket mint pl. a Valeriana nem szedhetek, nem ajánlják nekem.
2013. szept. 3. 15:34
 9/9 anonim ***** válasza:

Tévedésben vagytok.

Az Atarax a leggyengébb. Ez nem okoz függőséget, de hatásos. Reggel 1-2 szem nagyon jó tud lenni, főleg ha tudom, hogy idegeskedéssel teli lesz a napom...

2013. szept. 3. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!