Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A pszichológus kérte, hogy...

A pszichológus kérte, hogy írjam le, ami az eszembe jut, ha itthon vagyok stb. Gáz lenne ha leírnám, hogy néha eszembe jut az öngyilkosság?

Figyelt kérdés
Mondtam a pszichológusomnak, hogy mikor ott vagyok és beszélgetünk egyszerűen nem jut eszembe semmi. De ahogy kilépek az ajtón hirtelen rám törnek az érzések, gondolatok. Pl: düh, bűntudat meg ilyenek. Köztük van az öngyilkosság gondolata is, de ezt nem mertem Neki elmondani, mert nagyon cikinek gondolom és nem is tudom csak úgy kibökni, elmondani, még csak bele sem tudok kezdeni. Most viszont arra kért, hogy írjam le, hogy miket érzek és Én arra gondoltam, hogy leírhatnám, öngyilkosság, meg a többi dolgokat és egyszerűen a kezébe nyomnám a papírt és aztán majd lesz valahogy. Szóval ez gáz lenne? Vagy csak egyszerűen mondjam el, hogy vannak ilyen gondolataim és még nem próbálkoztam, de mégis gondolok rá?
2013. szept. 4. 18:22
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Hazudni jársz hozzá? Nem hiszem.


Írd le őszintén ezt is.

2013. szept. 4. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 rozunlan válasza:
100%
Ha nem vagy őszinte, akkor nem segíthet, írd csak le nyugodtan.
2013. szept. 4. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
44%

Mondd el neki őszintén a dolgokat.

Remélem csak úgy eszedbe jut egy-egy kósza másodpercre, és semmi szándékosság nincs a dologban.

Hihetetlen mély gödörből mászott már ki sok ember, és mégsem akartak öngyilkosok lenni. Nehezen, de túlélték a traumákat, és forog tovább a Föld.

2013. szept. 4. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

egyáltalán nem ciki

azért mész hozzá, hogy ilyeneket elmondhass neki

valószínűleg nem te vagy sem az első, sem az utolsó ilyen páciense

a leírást pedig nem azért mondta elsősorban, hogy ő elolvasgassa, hanem saját magad miatt. írásterápia. segít megszabadulni a felgyülemlett feszültségtől és formába önteni a gondolataidat.

2013. szept. 4. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Írd le! Segítségre van szükséget, ezt a gondot is meg kell oldani.
2013. szept. 4. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Egyébként nem hazudok neki, mindent elmondtam a legszörnyűbb, a legcikisebb dolgokat is, de ezt az öngyilkos dolgot egyszerűen nem merem elmondani. Félek, leginkább attól, hogy nem fogja fontosnak tartani (sztem ezt csak bebeszélem magamnak). Mindenesetre megragadom a lehetőséget és így sokkal könnyebb lesz egy szóval elmondani mindent, mint ott kínlódni mire kinyögöm, hogy mit is akarok.

2013. szept. 4. 20:39
 7/8 anonim ***** válasza:
Biztos ezért kérte írásban.Ez nem olyan kínos dolog,nyugodtan leírhatod.
2013. szept. 5. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ez egyáltalán nem kínos. Azért mész pszihológushoz, hogy segítsen. Ha meg magadban zárkózól akkor nem várhatod el, hogy jobban legyél és segítsen. Hidd el rengeteg ember küzd ezzel a problémával. Légy nyitott és minden rendben lesz!:)
2013. szept. 5. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!