Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Súlyos önbizalomhiány ellen...

Súlyos önbizalomhiány ellen mi a megoldás? 18/L

Figyelt kérdés

Néha szépnek látom magam meg csinosnak,de általában előtör ez a szörnyű önbizalomhiány,hogy ronda vagyok és dagadt és senkinek nem tetszem.Ugyanezt tapasztaltam most gólyatáboromban,teljesen átlag nagy hangú lányok mindenkinek tetszettek, én kinek? Senkinek.Ezt most nem úgy modom,mintha Miss Universe lennék,csak egyszerűen már nehéz ezt elviselni.

Néha már az öngyilkosságon gondolkozom,meg a plasztikán stb mű dolgokon,agyon koplaláson,soha nem érzem jól magam a bőrömben.

Bármilyen fiú kikezd velem,csak szexet akar(erre meg nagyon nem vagyok vevő),és ettől még jobban degradál az önértékelésem.



2013. szept. 3. 01:15
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Ja és egyszerűen nem érzem magamat szerethetőnek
2013. szept. 3. 01:16
 2/11 anonim ***** válasza:

Ne akarj kényszeresen tetszeni másoknak.

Szerintem más örömöt is lehet találni az életben, azon kívül, hogy tetsszél a fiúknak.

Mások gyógyíthatatlan betegnek születnek, vagy nagy szegénységbe, te meg öngyilkos akarsz lenni, mert nem jössz be a fiúknak. Szégyelld magad!

2013. szept. 3. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
20%
A 2.es válaszoló egy idióta.Inkább szülessek nyomoréknak vagy halálos betegnek mint előnytelen külsejűnek.Attól borzalmasabb érzés nincs mint amikor úgymond a jó kur...va isten elvileg a hátrányok nélküliek ligájába tett be játszani és neked mégis hátrányokkal kell indulnod.Olyan mintha a mittomén -FC mucsaröcsögét akarnád játszatni a Primera Divisionban csak azért, hogy vigyorogj rajta hogy mindenki lealázza.Kérdező, ez borzalmas, elviselhetetlen érzés.Azért egy képre kíváncsi lennék ha küldenél.Ha plasztikán és egyéb tuningon gondolkodsz szerezz egy olyan diplomát vagy szakmát ami jól fizet, hogy ezeket tudd fedezni.Én is ezt teszem, az egész életem a kalóriaszámlálásról és a tökéletlenségeim kijavításáról szól.Nincs ezzel semmi gond pusztán egy újabb bizonyíték, hogy ISTEN NEM LÉTEZIK.
2013. szept. 3. 03:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
kedves 03:03, te vagy az idióta... Kérdező, a elyzet az, hogy a szépség relativ, és valóban belülről fakad. Dagadt vagy? Le tudsz fogyni. Csúnyának érzed az arcod? Smink és mosoly.. komolyan, az én esetemben egy csábos nézés sokkal keményebben le tudja vinni a vért, mint egy kemény, kerek popsi...
2013. szept. 3. 04:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 hunbula ***** válasza:

Ilyen érzése a legtöbb nőnek van, kinek gyakrabban, kinek többször. Én is rengetegszer érzem így - most is épp fogyókúrázom, szoliba is megyek mert nem tetszik hogy sápadt a bőröm, rosszul érzem magam smink nélkül mert folyton karikás a szemem, akkor is ha rendesen kipihenem magam, mert genetikailag ilyen, hát az orromról ne is beszéljünk amint tudom megműttetem. Igazából a hajam sem tetszik gondolkodok hosszabbításon. Legtöbbször ha tükörbe nézek, azt látom, hogy min lehetne javítani, változtatni. Eddig gondolom neked is ismerős. Ami már eltérő lehet, hogy én szépségversenyeztem, nyertem is. Én nem vagyok Miss Universe, de az egyik barátnőm volt az is, még a kilencvenes évek végén. Ő gyakorlatilag az utcára nem szeret smink nélkül kimenni, mostanában alig eszik valamit, hogy fogyjon. Ezek az önértékelési problémák nem neked vannak fenntartva, szinte mindenkinek jut belőle. Sőt, a szép lányoknak még lehet hogy több is - mert mindig, minden körülmények közt tökéletesen szépnek lenni, vagy rögtön összedől a felépített imázs - na az sem épp egyszerű.


Amit el tudsz magadból fogadni, fogadd el. Ami tényleg tűrhetetlen, azon változtass - a műtét, a fogyózás, a smink nem bűn és nem lenézendő. Ha attól több önbizalmad lesz, tedd, csak tudd, hogy hol kell megállni vele, maradj viszonylag természetes. Akkor sem leszel száz százalékig magabiztos állandóan. Mert más sem az, csak jobban tud színlelni.

2013. szept. 3. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 snack16 válasza:

Sok embernek van önbizalom hiánya. Ha túlsúlyos vagy, az egy nagy okozója a problémádnak. Ha nem érzed jól magad a bőrödben, az a kisugárzásodon is meglátszik. Így leszel kevésbé vonzó mások számára(habár lehet szép vagy, de ha küldesz képet magadról, én őszintén megmondom!). A műtét nem feltétlen jelent okos megoldást: a normális srácok nem szeretik a mű melleket, felfújt ajkakat(az "inkább legyen kisebb de valódi" elv). Írtad is hogy csak szexet akarnak, de ha műtetted magad, ez nem fog változni!

Amúgy sz@r ez a teenager-ség, és hiába írta valamelyik kretén hogy szégyeld magad mert nem éhezel stb... szerintem ezt nem szégyelni kell, hanem rendberakni! Ha kövér vagy le kell fogyni, ha nem vagy kövér akkor is érdemes sportolni, mert az önbizalmat és jobb alakot ad!

Az öngyilkosságot meg a koplalást rohadtgyorsan felejtsd el!! Az semmire sem jó!

Férfiaknál is van önbizalom hiány, én is egy példa vagyok rá. Nem nagyon merek ismerkedni, de ha már ismerek valakit, akkor jaj neki!:DDDD

Ne akarj mindenkinek megfelelni! A személyiség sokat számít mindkét nemnél, tehát ha nincs rossz személyiséged, biztos lesz aki szeretni fog:)

Sok sikert!!

2013. szept. 3. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
nekem tuti hogy tetszenél :) de én neked nem 22F
2013. szept. 3. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Legalább írtad volna meg a méreteidet, hogy dícsérhessünk, vagy megmondhassuk az igazat. Tudod, több szem többet lát...
2013. szept. 3. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

"Néha szépnek látom magam meg csinosnak"


Ha valóban csúnyácska és duci lennél, hidd el, egy percre sem látnád magadat se szépnek, se csinosnak.


"teljesen átlag nagy hangú lányok mindenkinek tetszettek, én kinek? Senkinek"


18 éves koromig én is a "csicska", unalmas, béna lányok csoportjába tartoztam, mert nem voltam birka, és nem mentem a sok agymosott plázacica után. A főiskolán hagy ne mondjam, hányan döglenek (döglenének) utánam.

Talán azért, mert kezdenek FÉRFIAK lenni, és nem a kihívó, magamutogató, nagy hangú lányokhoz vonzódni?

A lányok, akik sikeresek voltak a gólyatáborban, vonzzák most a fiúk egy részét, mert sajnos a mai világban ez van, aki nagyszájú, feltűnősködő, menő, és mocskos szövege van, azzal lehet menőzni és janinak számít a pasi, ha egy ilyen csajt mutathat be a haveroknak.

Csak gondolj bele logikusan, veszítesz valamit, hogy egy ilyen torz értékrendű ember nem téged pécéz ki? Jó lenne egy ilyen korlátolt pasival együtt lenni? Nem egy olyan FÉRFI az igazi, akinek van önálló véleménye és egyénisége? Mert értelmes férfi nem tolerálja, ha a lány túlzottan nagyszájú vagy mocskos szájú.


"Néha már az öngyilkosságon gondolkozom,meg a plasztikán stb mű dolgokon,agyon koplaláson,soha nem érzem jól magam a bőrömben. "


Pont ez a célja a plasztikai sebészeknek és a fogyásiparnak, ők állnak a média mögött (tv, újságok, reklámplakátok),busás összegeket hagynak ott náluk, azzal a megbízással, hogy az utolsó sajtot is szinte lehetetlenül tökéletes testű, szexuálisan izgató, 90/60/90-es fiatal nőkkel reklámozzanak, és még a csapból is az folyjon, hogy a férfiak igényeinek csakis ők felelnek meg, és neked is ilyennek kell lenni.

Üzletet csináltak abból, hogy az emberek önbizalmát ledegradálják, mert ha egészséges önbizalmú és lelkű emberek járnának-kelnének az utcán, akkor csődbe menne a plasztikai sebész, meg a fogyasztó pirulákat, alakformáló krémeket, és még sorolhatnám miket árusító vállalatok.

A hülyeség ragályos, gondolkodj el, és ne hagyd magad megfertőzni.


"Bármilyen fiú kikezd velem,csak szexet akar(erre meg nagyon nem vagyok vevő),és ettől még jobban degradál az önértékelésem."


Kikezdenek veled a fiúk mert megkívánnak? Szerinted akinél már többször bepróbálkoztak hogy ágyba vigyék, az vonzó szexuálisan vagy nem?


Ne csinálj magadnak problémát, ha nincs. :)

Vannak még rendes fiúk (nekem is jutott egy ilyen :) ), majd téged is mg fog találni. Ha úgy viselkedsz persze. :)


Gondold át amiket írtam! ;)


21/l

2013. szept. 4. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Erre csak 1 megoldás van : Kalinka Vodka
2013. szept. 10. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!