Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Létezik olyan tudatosan...

Létezik olyan tudatosan végezhető kúra, terápia vagy módszer, amivel egy traumát el lehet felejteni?

Figyelt kérdés
Több szerencsétlen balesetet átéltem (robbanás, karambol), és meghalt pár éve pici korában a kisfiam. Megpróbáltam feldolgozni ezeket, egy darabig úgy tűnt, hogy működik, de újra előtörnek az emlékek és az ezekkel járó fájdalmas érzések. Szeretnék tudatosan felejteni, vagy megbirkózni ezekkel. Ha létezik ilyen terápia, mi az?
2013. szept. 13. 10:59
 1/2 anonim ***** válasza:
Szia! Pszichológushoz fordulj, ő tud segíteni. Szakember nélküli kúra nincs (mindenkinek más a problémája, ill. a gyászfolyamata).
2013. szept. 13. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Passiflora ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Fogadd őszinte részvétemet a kisfiad halála miatt!

Szívesen ajánlanék Neked egy módszert, amivel nekem eddig csupa nagyon-nagyon pozitív tapasztalatom volt (szelíd, és mindemellett nagyon hatékony, nekem minden másnál többet segített és segít a mai napig).

Nem túl ismert terápia, az egész országban csak 34-en foglalkoznak vele (pontosabban ennyi embernek van meg a hivatalos képesítése hozzá). Ha megírod esetleg, hogy merrefele laksz, szívesen ajánlok közülük valakit privát üzenetben, illetve ha érdekel, szívesen megírom, hogy hol tudsz róla az interneten tájékozódni, hogy el tudd dönteni, adsz-e Neki egy esélyt.


Szívesen ajánlanék Neked néhány könyvet is, amik szerintem segíthetnek (legalább egy kicsit) ebben az élethelyzetben, ennek a tragédiának a feldolgozásában, de ezzel mindig igyekszem óvatos lenni, mert így ismeretlenül nyilván nem tudom, nem tudhatom hogy a Te hiteddel, meggyőződéseddel, világnézeteddel, esetleg vallásoddal mennyire összegyeztethető az az felfogás, hitrendszer, amin alapulnak.

Ugyanez persze igaz arra a módszerre is, amit a figyelmedbe szeretnék ajánlani - de úgy vagyok vele, hogy önmagában az információ megosztásával nem ártok, nem erőltetem rá senkire a saját nézeteimet, hitrendszeremet - a döntést már Te fogod meghozni, a saját meggyőződésed, a saját érzéseid alapján. Én a mai napig hálás vagyok érte a sorsnak, hogy rátaláltam erre a terápiára, és tényleg bizalommal, jó szívvel tudom ajánlani másoknak is.


Minden jót kívánok Neked, szeretettel: Vera

2013. okt. 30. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!