Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Lehetséges, hogy Asperger-szin...

Lehetséges, hogy Asperger-szindrómás lennék?

Figyelt kérdés

Először is azzal kezdeném, hogy 19 éves fiú vagyok.

Igy elemezgetve magamat, meg az életemet én valamiért erre jutottam.

[link]

Végig olvastam ezt a cikket, és egyszerűen magamra ismertem. Nem nagyítom fel a dolgokat, egyáltalán nem ez a célom. Egyszerűen igaz, amit ott leírtak. Emlékszem mikor elkerültem óvodába, több évig képtelen voltam megszólalni. Léptelen voltam, és vagyok egy kapcsolat kialakításra. Soha nem volt még barátnőm, barátaim sincsenek, nem is voltak, és egyszerűen annyira borzalmasan érzem magam ez miatt, hogy persze eszembe jutott néhány rossz gondoltat. Illetve eszembe jut már 7-8 éve. Nem egyáltalán nem vagyok az az elkeseredett tini, köze sincs ahhoz, ismerem magam milyen vagyok. Nem tartom magam se hülyének, se okosnak, de nem vagyok már az a komolytalan emberke, aki dobálózik ezekkel a szavakkal. Egyszerűen amit ott leírtak, szinte minden illik rám. Tanultam pszichológiát középsuliban, meg hasonló humán dolgokat, érdekel is ez az ág.

Ahogy nézem az életemet, egyszerűen tényleg így van ahogy ez leírja. Igaz azóta sok minden változott már, úgy egy éve mintha picit jobb lenne a helyzet. Már képes vagyok az emberek szemébe nézni, igaz csak néhány másodpercig, már valamivel jobban tudok kommunikálni meg beszélni.

Ez a Ben x c. film volt az ami elgondolkodtatott. Rengeteg párhuzamot tudtam vonni a főhős és közöttem.

Nem tudom most mi van, egyrészt borzalmasan érzem magam, talán még fel sem fogtam. Csomó ember úgy néz rám mint egy dilisre, és igazából nem csodálkozom.

Nem értem igazából. Van ilyen, hogy valaki ilyet észrevesz magán?

Segítsen valaki...


2009. nov. 4. 19:51
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
0%
Előző, kitalálom, neked is ez van. Na, ezért divat. Ezért tekintem ferde szemmel a pszichológiát. Nem néz az ember a másikéba, egyből rásütik, hogy lelkileg sérült, fóbiái vannak stb.
2009. nov. 23. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Szia! Kicsit későn, de próbálok reagálni... Én is eléggé zárkózott voltam régen, mert sokat csúfoltak is egy - mint később megtudtam - születési rendellenesség miatt. Az, hogy sokáig nem szólaltál meg, tulajdonképpen, ha jól tudom, a mutizmusra is igaz, bár ha később már bátrabb voltál beszéd téren, akkor nem.


Ha jól tudom, az autizmust IQ-tesztekkel is meg tudják állapítani, mert ismerek ilyen embereket, sőt a suliban is van egy Asperger-szindrómás fiú. A Ben X-et én is láttam, és nagyon bejött. Úgy érzed, hasonlítasz viselkedésben Benre? Nos, ha gondolod írj privit, szívesen beszélgetnék veled! ;-) (22/L)

2010. febr. 18. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
Szinte ugyan olyan voltam. Már annyira nem... :S
2010. febr. 21. 18:11
 14/15 anonim ***** válasza:
Én nem ismerlek téged. Ha gondolod az van nekde menj el orvoshoz. Én is eléggé különleges vagyok ilyen szempontból. Óvodáskoromtól kezdve inkább magam vagyok .Valahogy a társasági dolgokban nem érzem jól magam nem találom magam. Szóbeli megnyilvánulásoknál is. Én vagyok csöndes,magába forduló,nehezen barátkozó (nincs is nagyon,aki meg volt nem tartom a kapcsolatot).Kapcsolataim nincsenek,igaz nem is vágyok rá. Nehéz segítséget kérném bárkitől is. Nekem is szemkontaktus nem barátok,család,rokonoknál probléma többé-kevésbé.Néznek így különcnek mindig. Én nem érzem magam betegnek,bár anyukám gondolja igen. Ideges és aggódó természetű vagyok és így mindig alulteljesítek/tettem az iskolában. Most nyelvvizsga előtt állok. Nem hiszem ,hogy te vagy én betegek lennénk.
2010. jún. 7. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Mindenhol van ingyenes pszichológus (körzeti) lehet h vidéken megyeinek hívják ezt nem tudom. Úgy működik h elmész a háziorvos, elmondod h tesztelni szeretnéd h van e asperger szindrómád, mert erre gyanakszol, ő ad beutalót és ennyi.

Bár a leírásból szerintem nem vagy az. Vannak olyan napi rutinjaid amit ha megszakítanak nagyon ingerült leszel? Lenyűgöz egy monoton mozgó tárgy? Vannak fura sorozatos mozdulataid akár a kezeddel akár a testeddel amit gyakran megismételsz?

Amúgy ez nem olyan életbevágó "betegség" sokan kinövik, mert a "normális" viselkedés tanulható.

2010. dec. 31. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!